16.42 - BBC i CNN javljaju da su spašena četiri dječaka, dok AFP i Rojters prenose da je u pitanju njih šest. Potvrđeno je da su četiri dječaka primljena u bolnicu.
16.35 - Šef operacije Narongsak Osotanakorn rekao je da će operacija spašavanja biti nastavljena sjutra ujutro. Dodao je da je 90 ronilaca bilo uključeno u akciju spašavanja - 40 sa Tajlanda i 50 stranih.
16.13 - Troje ambulantnih kola stiglo je u bolnicu, prenosi CNN. Po jedan dječak bio je u svakim kolima.
Bolnica je udaljena od pećine oko sat vremena. Doktori i medicinske sestre su se danima spremali za dan spašavanja.
16.06 - Zvaničnik Narongsak Osotanakorn rekao je da su četiri dječaka izvučena iz pećine i da se spasioci trenutno fokusiraju na promjenu boca sa kiseonikom, da bi mogli da nastave sa spašavanjem. Dodao je da im je potrebno deset sati da se pripreme za sljedeću misiju spašavanja.
15.59 - Drugi helikopter stiže u bolnicu, prenosi BBC.
15.46 - Još jedna ambulantna kola krenula su ka bolnici.
15.27 - Predsjednik SAD Donald Tramp objavio je na Tviteru da SAD sarađuju sa tajlandskim vlastima u spašavanju dječaka.
14.57 - Viši zvaničnik spasilačkog tima rekao je Rojtersu da je sada šest dečaka uspješno evakuisano, prenosi Gardijan.
14.50 - CNN je javio da je član spasilačkog tima vidio da su najmanje tri dečaka evakuisana iz tajlandske pećine. Rojters i lokalni mediji prenose da su evakuisani dječaci prebačeni helikopterom u bolnicu u Čijang Raju.
14.15 - BBC je objavio snimak kola hitne pomoći, pošto je objavljeno da su dvojica dječaka spašena iz pećine.
14.10 - Dvojica od 12 dječaka zarobljenih u pećini na Tajlandu spašena su, rekao je Rojtersu lokalni zvaničnik koji učestvuje u akciji spasavanja.
"Dva dječaka su napolju. Oni su prebačeni u bolnicu u blizini pećine", rekao je zvaničnik zdravstvenih službi Tosatep Bontong.
U operaciji spašavanja, koja je počela jutros u 5, učestvuje trinaest stranih i pet tajlandskih ronilaca. Po dvojica će biti u pratnji svakog dječaka. Za izvlačenje svakog dječaka iz pećine potrebno je oko 11 časova. Spasioci su prvo stigli do dječaka i učili ih osnovama ronjenja. Ovaj vid spašavanja je veliki rizik, pošto mnogi od dječaka ne znaju da plivaju i mogli bi da se uspaniče.
"Dječaci će iz pećine da izlaze jedan po jedan. Za to će biti potrebno dva do tri dana", rekao je Čalongaao Čajakorn iz kriznog štaba koji upravlja spasilačkom akcijom.
Najopasniji dio puta koji djeca u pratnji ronilaca treba da pređu jeste uski prolaz na 1,7 kilometara od mjesta na kojem su pronađena djeca.
Vođa spasilačke misije objasnio je da će, kada prođu ovu crnu tačku, djeca biti manje od jednog kilometra od dijela pećine u kojem su spasioci postavili bazni kamp. Odatle će morati da prođu još skoro dva kilometra, ali najopasniji dio će biti iza njih. Veliki je izazov i da se roni u mutnoj vodi, gdje je nulta vidljivost, gdje je prostor ograničen i gdje je nemoguće pratiti vrijeme ronjenja, rekli su ranije ove nedjelje agenciji Frans pres profesionalni ronioci.
Ljekari su procijenili da dječaci mogu da izdrže spasilačku akciju. Pored fizičke pripreme i kratke obuke, psihička priprema je važna za uspjeh misije.
"Upućeni su u operaciju i spremni su da budu evakuisani i da se suoče sa rizicima", rekao je danas Narongsak Osotanakorn koji upravlja kriznim štabom.
Jedan bivši pripadnik elitne jedinice mornarice umro je u petak kada je ušao u pećinu da bi položio rezervoare sa kiseonikom duž rute kojom bi dječaci trebalo da se izvuku iz potopljenog pećinskog kompleksa. Smrt iskusnog ronioca Samana Kunana dodatno je skrenula pažnju na rizike.
Dječaci uzrasta od 11 do 16 godina i njihov 25-godišnji trener zarobljeni su 12 dana, a ronioci su ih pronašli u ponedjeljak, na grebenu udaljenom oko četiri kilometra od ulaza u pećinu. Oni su krenuli da istraže pećinu, ali su ostali zarobljeni kada je voda nadošla zbog kiše.
Pećinski kompleks Tam Luang redovno biva poplavljen u kišnoj sezoni do septembra ili oktobra. Strahovalo se da bi dječaci mogli da ostanu zarobljeni u pećini mjesecima.