Nakon prvih taktova crnogorske himne, prišao joj je mladić, razbio joj kasetofon i mobilni telefon, pa je zbog tog incidenta podnijeta prekršajna prijava protiv Budvanina D. I.
“Odlučila sam se na ovaj potez zato što Bećković pokušava da negira postojanje crnogorske države i naroda i govori da će ona nestati prije njegovog biološkog nestanka. Usudila sam se, eto, da puštanjem himne poručim da naša država postoji i da niko nema pravo da negira njeno postojanje”, rekla je Ljubiša za Pobjedu.
Ona je ispričala da nije očekivala ovakav rasplet događaja, odnosno reakciju na sopstveni postupak.
“Smatrala sam da će biti toliko bistri da odslušaju državnu himnu, ako treba i da ustanu, što bi pokazalo drugačiji pristup. To se, međutim, nije dogodilo nego mi je nakon prvih taktova državne himne i cijele tri sekunde prišao mladić, oduzeo mi kasetofon, više puta ga zgazio i slomio ga u sto komada. Nakon toga je vidio da snimam telefonom, pa je i njega razbio. Bez riječi sam sa prijateljicom iz Novog Sada pokupila djelove i stavila ih u torbu”, kaže Ljubiša, dodajući da je krivičnu prijavu podnijela nakon poziva iz policije.
Naglašava da joj je veoma žao što država nije reagovala.
“Očekivala sam da će država da se oglasi povodom Bećkovićevog dolaska na Festival Ćirilicom jer je ta manifestacija najmanje kulturološka i književna, imajući u vidu ko je i kako organizuje. Dotičnog su dovele političke partije preko uprave budvanske biblioteke”, rekla je Ljubiša, uz opasku da je i odluka o dodjeli Njegoševe nagrade Bećkoviću “strašna greška i da je sreće ova država bi trebalo da je povuče, kao što se to radi sa olimpijskim medaljama kad se dokaže da nijesu zaslužene.”