Sudija Siniša Petrović rekao je da sud nije uspio da Jerkoviću uruči poziv za saslušanje, kao i da ga policija nije pronašla na navedenoj adresi.
Zbog toga je tužilac Saša Ivanić predložio da se pročitaju zapisnici sa ranijih saslušanja Jerkovića. On je podsjetio da je Jerković svjedok u još jednom postupku pred ovim sudom i da je vještačenjem utvrđeno da nije pogodno da dolazi iz Sjedinjenih Američkih Država gdje se liječi.
Sudija Petrović je istakao da će sud ipak pokušati da dođe do Jerkovića i zakazao sljedeće suđenje za početak novembra. Petrović je najavio da će do sljedećeg suđenja pojedini dokazi biti poslati na vještačenje ekonomsko-finansijskim stručnjacima.
Na samom kraju suđenja optuženi Darko Šarić požalio se što postupak predugo traje.
„Hoćemo li ikad završiti ovo suđenje? Da li će se veće izjasniti više o dokazima odbrane, koliko će vještaćenje trajati, tri četiri mjeseca?“, rekao je Šarić.

Ko je Mile Jerković
Jerković je kontroverzni biznismen koji je devedesetih osuđivan zbog šverca cigareta, a u privatizaciji je kupio niz vojvođanskih preduzeća.
Po njegovom svjedočenju, upao je u finansijske poteškoće i riješio da preduzeća proda. Jerković je naveo da je preduzeća kupio Šarić, a da je dogovoreno da se vode na njegovog advokata Radovana Štrpca. Rekao je i da mu je Štrbac davao novac, ali da je uvijek bilo jasno da je taj novac Šarićev.
Njegovo svjedočenje je ključno za tužilaštvo jer potvrđuje da su preduzeća kupljena novcem stečenim prodajom kokaina.
Jerković je bitan svjedok i u postupku protiv Branka Lazarevića, bivšeg šefa kabineta Ivice Dačića, optuženog da je Šarićevim saradnicima prenosio povjerljive podatke iz istrage. Snimci razgovora u kojima Štrbac govori Jerkoviću da informacije dolaze upravo od Lazarevića našli su se među dokazima u tom postupku.
U oba predmeta odbrana i optuženi zastupaju stav da je Jerković bio nezakonito ozvučen i da samim tim dokazi nijesu validni. Svedok Jerković je negirao da su ga ozvučili policija i tužilaštvo.
Podsjetimo, Darku Šariću i članovima njegove grupe sudi se jer su, kako se navodi u optužnicama Tužilaštva za organizovani kriminal, 22 miliona eura zarađenih švercom kokaina ubacili u legalne tokove i poslove u Srbiji.
Najčešće je to bilo kupovinom preduzeća u privatizaciji, davanjem pozajmica i kredita ili sklapanjem fiktivnih ugovora, tvrdi tužilaštvo.
FOTO: Kurir.rs