Prema saznanjima Pobjede, zanimljivo je što niko od senatora nije glasao protiv toga da se izabere u zvanje redovnog profesora, već su njih troje podržali taj prijedlog, dok su ostali bili uzdržani. Bogojević je ponovo izabran u zvanje vanrednog profesora.
SPORNA LISTA
Senatori nijesu polemisali o kandidaturi dekana Filološkog, ali sagovornik Pobjede sa UCG navodi da postoji mogućnost da je Bogojević u ovom slučaju ,,oštećen“. Istakao je kako je Naučni odbor, između ostalog, naveo u mišljenju da on ima monografiju i poglavlje u monografiji francuskih izdavača, koji se ne nalaze na spisku izdavača koji je usvojio Senat Univerziteta Cme Gore, te da se ne mogu koristiti za ekvivalenciju.
Sagovornik Pobjede, međutim, ukazuje na važnost što su Bogojevićevi radovi objavljeni kod izdavača u Francuskoj koji su i te kako renomirani, te da ih je trebalo uvrstiti u tu listu.
- Bogojević piše radove na francuskom. Ako ti izdavači nijesu na spisku kod nas, pa gdje onda on može da ih objavi? Koji drugi jezik postoji za njega? Problem je što je lista vodećih svjetskih izdavača donešena 2016. godine i što nije osvježena, odnosno apdejtovana – kazao je on.
Kako je kazao nezvaničan sagovornik Pobjede, Bogojević se na sjednici „samo kratko interesovao zašto se odužila procedura“ njegovog izbora u zvanje, jer je ,,na čekanju nekoliko mjeseci“, a dobio je odgovor da ,,su kupovali vrijeme za njega, jer bi, možda, u međuvremenu napisao još neki rad“.
- Bogojević je sada ponovo vanredni profesor i očito je da su na ovaj način htjeli da ga ospore da se kandiduje za dekana. I to je to – kazao je sagovornik Pobjede.

REAKCIJA
Bogojević je juče za taj list samo kratko rekao da nije izabran u zvanje redovnog profesora, jer nije imao reference koje je propisao Senat.
- Naučni odbor se držao pravila. Ne bih ni ja volio da je bilo drugačije. Život se nastavlja, nadam se da ću za narednu priliku imati sve što je potrebno – kazao je on.
Komentarišući navode da je mogao biti izabran u zvanje redovnog profesora da je lista međunarodnih izdavača osvježena, naveo je da smatra da taj spisak svakako treba ,,apdejtovati“.
- Mislim da gotovo i da nema, osim anglosaksonskih izdavača, malo ko drugi. To bi bilo korisnije za Univerzitet u cjelini i primjerenije našim uslovima – naveo je Bogojević.
(Opširnije u današnjoj Pobjedi)