Iz Ministarstva održivog razvoja kažu da rješenja o rušenju ne zastarijevaju, što znači da je time samo odložen postupak.
Resorni ministar Pavle Radulović je na poslovnom ručku u Privrednoj komori kazao da je službi za izvršenje istekao ugovor i da na tenderu treba da izaberu novu. Istakao je i da je ,,zakon o legalizaciji u punoj implementaciji, bez obzira na brojne prepreke na koje su naišli“. Jedna od njih je i što je svega deset opština izabralo gradske arhitekte.
Građani su u zakonom predviđenom roku do 16. jula predali opštinama 50.000 zahtjeva za legalizaciju bespravno sagrađenih objekata.
Procedura je podrazumijevala podnošenje popunjenog zahtjeva za legalizaciju, elaborat premjera izvedenog stanja bespravnog objekta, koji ovjerava katastar i dokaz o zabilježbi postojanja objekta u katastarskoj evidenciji, odnosno list nepokretnosti.
Rok koji je dat za predaju i dopunu zahtjeva za legalizaciju je 31. decembar ove godine i do tada građani koji to do sada nijesu uradili moraju predati geodetski elaborat koji ovjerava Uprava za nekretnine. Što im je sve potrebno da bi kompletirali ,,papire“ objasnio je Pobjedi vlasnik Geo-sistema iz Podgorice Miljan Zorić.
Opširnije u Pobjedi