Crna hronika

Očekujem da Branka Milić bude dostupna našim pravosudnim organima

Predsjednik Vlade Duško Marković kazao je da očekuje da optužena u slučaju "državni udar", Branka Milić, ponovo bude dostupna našim pravosudnim organima.
Foto: Vlada CG Twitter
Foto: Vlada CG Twitter
Portal AnalitikaIzvor

On smatra da njen slučaj neće uticati na odnose sa Srbijom.

„Znam šta se u međuvremenu dešava u komunikaciji zvaničnih predstavnika vlasti jedne i druge države. Ova gospođa (Branka Milić) je zatražila svoje utočište u srpskoj Ambasadi, koja to nije očekivala. Naše Ministarstvo vanjskih poslova je pozvalo srpskog ambasadora i tražilo objašnjenja. Ostavljen je rok od nekoliko dana da to objašnjenje da. Ono što ja – a i sudska vlast – očekujemo, jeste da ona bude dostupna pravosudnim organima radi sprovođenja daljeg postupka“, rekao je Marković odgovarajući na pitanja novinara nakon premijerskog sata.

Rezolucija neće produkovati nove diobe u Crnoj Gori

Na pitanje novinara o tome da li očekuje da će usvajanje Rezolucije povodom 100-godišnjice Podgoričke skupštine u crnogorskom Parlamentu doprinijeti pomirenju i boljoj situaciji u državi, premijer je kazao da ona neće produkovati nove diobe u Crnoj Gori.

„Ona će stvoriti priliku za sve u Crnoj Gori da kažu šta misle o tom datumu i o tom događajaju“, kazao je predsjednik i dodao da će Deklaracija pomoći boljem razumijevanju tog datuima i tog događaja sa ključnim ciljem da se to Crnoj Gori nikada više ne ponovi.

Država stoji iza svog rješenja za crkvu na Rumiji

U odgovoru na pitanje o crkvi na Rumiji, predsjednik Marković je rekao da je postupak u toku, da je nadležna inspekcija dobila obavještenje da je navodno izvršeno rješenje inspekcije koja će izaći na lice mjesta kako bi se uvjerila u ono što je odrađeno.

 „U svakom slučaju država stoji iza svog rješenja“, poručio je Premijer.

Tara nije ugrožena

Predsjednik je odgovarao i na pitanja vezano za Taru i izgradnju mostova na trasi prve dionice autoputa.

 „Što se tiče Tare, radi se neprimjernoj kampanji da premošćavanje Tare na tom prostoru, mostom budućeg autoputa i petlje Mateševo može biti ugrožena rijeka Tara u dužini od 145 kilometara i kanjon koji počinje, a koji je pod zaštitom UNESCO-a, na 50 kilometara od samih radova“, kazao je predsjednik.

Ističe da nema ni pomisli da će ti radovi ugroziti Taru, te da nema nikakve šanse da će se UNESCO baviti tim pitanjem. On je dodao da svake jeseni i proljeća Tara meandrira po nekoliko desetina metara i da je Vlada brojnim aktivnostima, izradnjom obaloutvrda, spasila kuće i imanja u Kolašinu i Mojkovcu.

 

 

Portal Analitika