Nasuprot njima, u ovoj godini najveća zarada, na koju su plaćeni porezi i doprinosi, isplaćena je u avgustu i iznosila je neto 33.695 eura. Ovi podaci pokazuju da se za najveću zaradu mogu isplatiti više od 174 minimalne zarade.
REKORD
- Prema podacima kojima raspolaže Poreska uprava, najveća zarada isplaćena je u avgustu tekuće godine od 33.695 eura, a sa obračunatim i prijavljenim porezima i doprinosima, odnosno bruto 59.638 eura, isplaćena je licu zaposlenom u djelatnosti vađenja sirove nafte - kazali su Pobjedi iz Poreske uprave.
Na drugom mjestu je zarada isplaćena u septembru, a na trećem u oktobru.
- Prema podacima kojima raspolaže Poreska uprava, najveća zarada za poreski period septembar tekuće godine je 17.102 eura, a bruto 30.269 eura. Isplaćena je licu zaposlenom u djelatnosti monetarnog poslovanja. U oktobru tekuće godine najveća neto isplaćena zarada bila je 10.328 eura, a sa porezima i doprinosima 18.281 euro. Ova isplata je registrovana u djelatnosti izgradnje stambenih i nestambenih objekata - navode iz Poreske uprave.
Kao i uvijek iz ove institucije pojašnjavaju da se radi o ekstremnim iznosima koji su isplaćeni samo jednom licu i jednog mjeseca.
- Navedeni iznosi isplaćeni su licima samo u jednom mjesecu, te se ne može zaključiti da se radi redovnom mjesečnom primanju zaposlenih, već o otpremnini, bonusu ili nekom drugom obliku ličnog primanja, iako su unijeti u IOPPD obrasce pod šifrom 1-zarade. Pod šifrom zarade se i vode u sistemu Poreske uprave - ističu u ovom organu. U Crnoj Gori, po evidenciji Poreske uprave, ima blizu 192.000 zaposlenih.
- Posmatrajući podatke o licima prijavljenim na osiguranje kroz JPR obrasce dostavljene Poreskoj upravi - šifra 101 - lica zaposlena u privrednom društvu, drugom pravnom licu, državnom organu, organu jedinice lokalne samouprave ili kod fizičkog lica (poslodavac), ukupan broj zaposlenih u Crnoj Gori je 191.904 - navode iz Poreske uprave.
Opširnije u Pobjedi