- Stoga je manevarski prostor za DF minimalan i očekujem da ipak prepoznaju svoj interes i vrate se u Skpštinu, bez obzira na pritiske koji se vrše na njih, od onih kojima nije u interesu da se ova oblast uredi - kazao je Raonić za Pobjedu.
Raonićeva Građanska alijansa, Mreža za afirmaciju nevladinog sektora i Centar za demokratsku tranziciju odlukom o formiranju Odbora postali su predstavnici nevladinog sektora - pridruženi članovi Odbora.
Raonić smatra da je „priča o bojkotu rada Odbora potpuno pogrešna strategija“.
- Ukoliko je nečija strategija da bude van procesa, a da drugi zajedno sa vlašću završe posao, kako bi se zbog toga napadali, a pri tome takođe koristili rezultati tog rada, onda je to providna strategija bez šanse na uspjeh - rekao je Raonić.
Programski direktor Građanske alijanse smatra da sve partije treba da učestvuju u radu Skupštine, pogotovu u Odboru za izborno zakonodavstvo, jer imaju najdirektniji interes.
- Učestvovati sjutra na izborima, čijim uslovima nijesu zadovoljni, a ne željeti da budu dio procesa koji tu oblast ima namjeru da uredi, je nelogično. Očekujem da se u proces uključi stručna javnost i međunarodna zajednica, kao bi zakonska rješenja bila kvalitetna i neosporavana - zaključio je Raonić.
Odbor je odlukom o osnivanju formirao sedam pododbora, odnosno radnih grupa, koje će se baviti različitim pitanjima iz djelokruga rada Odbora. Sa tri radne grupe rukovodiće vlast, sa tri opozicija, a sedmom će koordinirati predsjednik Odbora Branimir Gvozdenović i njegov zamjenik Strahinja Bulajić.