“Duboko vjerujem da medijske slobode svuda, a prije svega u Crnoj Gori koja je naša kuća i dom, moraju da budu lice naprednog demokratskog društva, uprkos iskušenjima i zloupotrebama koje nosi svako vrijeme, pa i naše. Siguran sam da svi imamo privilegiju što smo dio digitalnog doba, a posebno novinari, jer nikada kao sada informacija nije bila dostupnija i brža, a samim tim selekcija i upotreba nikad izazovniji i odgovorniji”, kazao je Brajović.
Međutim, kako je dodao, novinarska etika i objektivnost, uprkos kvantitetu moraju isplivati kao sušti kvalitet od kojeg ćemo svi imati koristi.
“Čuvajući ugled, profesionalnost i kreativnost struke, crnogorski novinari čuvaju sebe, a svoje medije i naše društvo prave boljim i pravednijim mjestom za život i egzistenciju. Institucije države dijele interes medija da doprinose da naši građani budu tačno i blagovremeno informisani, kao i da dobiju druge primjerene medijske sadržaje. Uzajamna podrška institucija države i medija, a posebno novinara – da svako u svom poslu bude još bolji, naš je zajednički zadatak”, zaključio je Brajović.