- Gospodinu Džomiću su dobro rekli prijatelji da izvanjac u crnogorskom jeziku nije uvredljiv pojam. Prećutali su da mu kažu da se to izvorno značenje ne odnosi na izvanjce koji su dolazili u Crnu Goru kao tobožnji prijatelji, a u stvari su programirani potajni rušitelji, kakvih je bilo za posljednji vijek i po, kakvih nažalost, ima i danas.
U izvanjce - prijatelje se svakako ne mogu ubrojiti oni koji su vojnom silom 1918. godine reokupirali savezničku i ,,bratsku Crnu Goru“, koji su spalili oko 5.000 crnogorskih domova, ubili i mučili na hiljade žena, đece, staraca i božićnih ustanika, koji su iz reokupirane Crne Gore proćerali na hiljade porodica, koji su pripremili uništenje Kraljevine Crne Gore, slavne dinastije Petrović-Njegoš, autokefalne Crnogorske pravoslavne crkve, crnogorske istorije i kulture! Zna to dobro g. Džomić, ali to zaobilazi kao ,,kiša oko Kragujevca“, kao da se ništa od toga nije dogodilo.
Zna on da je njegova crkva otela Crnoj Gori sve pravoslavne hramove, koje su stotinama godina gradile generacije Crnogoraca, a te tragične činjenice danas su dobro poznate zainteresovanim građanima i u Crnoj Gori i van nje, pa je to poznato i prijateljima g. Džomića, pravnika koji se sad evo zanima semantikom crnogorskog jezika. Nije nam, naravno, namjera da vrijeđamo izvanjce, već da pomognemo u zaštiti kulturnog nasljeđa, čime štitimo opštenarodnu, crnogorsku, dakle svoju imovinu. A svakome je, pa i izvanjcima, jasno da se ,,crkvena“ imovina uskoro mora vratiti državi Crnoj Gori, tj. pravom i prirodnom vlasniku.
Riječ je, dakle, o našem zahtjevu za dobijanje uslova za sanaciju kulturnog dobra ,,Vladičina kula na Karuču“, i to je ono oko čega se kao oponent javlja g. Džomić. Radi pune informacije i za javnost i za g. Džomića, Fondacija i u ovim, vanrednim uslovima i finansijskim problemima, nastavlja da realizuje naslijeđene i nove projekte.
Na Lučindan, 31. oktobra 2018. godine, održana je u hotelu „Ramada“ redovna Godišnja skupština Fondacije, koja je donijela sljedeće zaključke: 1. Fondacija mora da nastavi svoju misiju započetu 1999. godine. 2. Radi što bržeg prevazilaženja vanrednih okolnosti, treba uz konsultaciju još uvijek aktivnih osnivača, članova i prijatelja Fondacije, organizovati vanrednu skupštinu Fondacije i izabrati novo rukovodstvo. 3. Fondacija ima zvaničnog predstavnika izabranog na Skupštini Fondacije 31. oktobra 2017. godine, a to je predśednik Nadzornog odbora dipl. oec. Dragan Čarapić, sa mandatom od četiri godine, kao i ovlašćeno lice za zastupanje Fondacije: shodno Rješenju Ministarstva javne uprave Crne Gore broj 01/1- 006/17-UPI-398/2 od 13. aprila 2017. godine, to je dipl. oec. Milorad Aleksić – navedeno je u odgovoru Fondacije Sveti Petar Cetinjski.