U programu PZP iz 2006. godine članstvo u EU i NATO su definisani kao ključni spoljnopolitički prioriteti te stranke.
,,BANKARSKI FAŠISTI“
Novim stranačkim programom Pokret za promjene se definisao kao euroskeptična stranka, a briselska administracija nazvana „nedoličnom za ostvarivanje velike ideje ujedinjenja evropskog kontinenta“ i često podređena ,,interesima globalnih bankarskih fašista i korporacija“. - Pokret za promjene smatra da se evropska Crna Gora stvara u Crnoj Gori, a ne u Briselu ili pojedinim državama članicama Evropske unije. To prije svega zbog činjenice da se Evropska unija nalazi u dubokoj krizi, da je sadašnja stvarnost Evropske unije u raskoraku sa osnivačkim aktima, strateškim ugovorima i ciljevima, da je princip zajednice istih vrijednosti zamijenio geostrateški interes, da je briselska administracija po mnogo čemu postala nedolična velike ideje - navodi se u novom stranačkom programu Medojevićeve stranke.
U dokumentu se i tvrdi da „nažalost, što smo formalno bliži članstvu u Evropskoj uniji, sve smo dalji od evropskih standarda i kriterijuma iz Kopenhangena“. - Na sastanku Evropskog savjeta u Kopenhagenu u junu 1993. godine, čelnici država i vlada Evropske unije definisali su tri kriterijuma koje države kandidati moraju ispuniti prije sticanja punopravnog članstva. To su: politički kriterijumi - stabilnost institucija koje osiguravaju demokratiju, vladavinu prava, poštovanje ljudskih i manjinskih prava i prihvatanje političkih ciljeva Unije. Zatim ekonomski kriterijumi - postojanje efikasne tržišne ekonomije, kao i sposobnost tržišnih subjekata da se nose s konkurentskim pritiscima i tržišnim zakonitostima unutar Unije i pravni kriterijumi - sposobnost i obaveza usvajanja cjelokupne pravne tekovine Evropske unije i prihvatanje ciljeva političke, ekonomske i monetarne unije, podsjeća su u programu.
„NEUSPJEŠAN PROJEKAT“
U dokumentu se navodi da, imajući u vidu stvarno stanje u zemlji danas i projektovane kriterijume iz Kopenhagena iz 1993. godine, Pokret za promjene sa željenjem konstatuje da je proces usvajanja standarda Evropske unije u Crnoj Gori neuspješan. - Nakon neuspjeha evropskih integracija u ostvarivanju projektovanih ciljeva, Pokret za promjene smatra da se mora pristupiti sveobuhvatnim i temeljnim reformama radi demokratizacije zemlje i moralne, institucionalne, socijalne i ekonomske obnove - navodi se u dokumentu.
Pokret za promjene ocjenjuje da je potrebno napraviti kritičku distancu prema birokratama iz Evropske komisije i da ne treba prihvatati političke odluke date u formi naredbi, kao ni instrukcije koje nijesu u skladu sa vitalnim interesima građana i države Crne Gore. - Posebno kada se radi o interesima globalnih bankarskih fašista i korporacija, koji se često nameću zemljama članicama i kandidatima kao zajednička politika Evropske unije. Pokret za promjene snažno podržava jačanje pokreta širom Evrope koji vraćaju dostojanstvo i značaj suvereniteta, i nacionalnog i kulturnog identiteta država.