„Ranije su kroz proces modularizacije prošli i ostali programi za koje smo licencirani: poljoprivredni tehničar, tehničar metalurgije, prehrambeni tehničar, grafički tehničar, tehničar modnog dizajna”, kazala je Vuksanović.
Ona ističe da je u saradnji sa Ministarstvom prosvjete i Centrom za stručno obrazovanje rađeno na osavremenjavanju obrazovnih programa, kako bi ih prilagodili potrebama tržišta rada. Tako će od iduće godine u dualni sistem ući još jedan obrazovni program proizvođač prehrambenih proizvoda.
„Od uvođenja dualnog sistema obrazovanja naša škola je dio tog sistema. Prve dvije godine u dualni sistem uključili smo programe pekar, frizer, obrađivač plemenitih metala. Za narednu školsku godinu najavljujem novi obrazovni program koji će ući u dualni sistem proizvođač prehrambenih proizvoda, kod renomiranog poslodavca kompanije Plantaže 13. jul”, istakla je Vuksanović.
Ona poručuje budućim srednjoškolcima, kao i njihovim roditeljima, da razmišljajući o odabiru srednje škole, uzimu u obzir šta su razvojne oblasti Crne Gore.
„Znamo da su strateške grane razvoja Crne Gore poljoprivreda, turizam, a da se u oblasti hemijske i metalskoprerađivačke industrije dešavaju promjene koje stavljaju akcenat na ekologiju i oblast reciklaže. Modna scena u Crnoj Gori je u ekspanziji”, smatra Vuksanović.
U svim ovim oblastima, ističe ona, škola „Spasoje Raspopović” nudi zanimanja koja će mladima dati šansu da se uključe na tržište rada ili da nastave školovanje.
„Sigurna sam da će veliki broj njih, u obrazovnim programima koje nudi naša škola prepoznati interesovanja i da će tokom školovanja, u opuštenoj, kreativnoj i radnoj atmosferi razviti sposobnosti, lične potencijale, steći znanja, vještine, ključne kompetencije koje će im omogućiti da se uspješno uključe u svijet rada”, poručuje Vuksanović.