Brod ,,Jadran“ je 19. aprila u podne trebalo da krene na planirano krstarenje, ali nije isplovio jer je crnogorska vojna policija tog jutra zaplijenila skrivenu drogu i spriječila dalje krijumčarenje.
Nakon pronalaska droge, uhapšeni su Radenović, Radomir Osmajić iz Tivta i Miloš Kulić, koji je nakon priznanja pušten da se brani sa slobode i njemu je dodijeljen status svjedoka saradnika.
Za vođe ove kriminalne grupe Specijalno tužilaštvo je označilo Vladimira Račića i Dejana Rovčanina koji su u bjekstvu. Prema odluci Apelacionog suda, Radenović i Kulić su 17. aprila po nalogu Vladimira Račića iz „golfa 7“ bez registarskih oznaka, koji je bio parkiran ispred jednog lokala u Tivtu, preuzeli pet ranaca u kojima se nalazila droga i veća količina vatrenog oružja.
Tovar su potom smjestili u automobil „golf 5“, vlasništvo Radenovićeve bivše supruge. - Slijedeći kriminalni plan, osumnjičeni Radenović i Kulić su „golfom 5“ došli do školskog broda „Jadran“ na kome su službovali kao vojna lica. Radenović je tri ranca sa kokainom spakovao u dvije vojne torbe koje je potom unio na „Jadran“ – detalji su iz istrage.
- Rance sa drogom, Rradenović je smjestio u spavaonu broda – prostorija broj jedan i to ispod svog kreveta i u jednom od vojničkih ormarića. Nakon toga ponovo je otišao do vozila odakle je uzeo još dva ranca sa kokainom i sakrio ih u vojničke ormariće zajedno sa dva pištolja izbrisanih serijskih brojeva i 52 komada municije - piše u odluci Apelacionog suda koji se pozvao na rezultate iz istrage Tužilaštva.
Prema nalogu Račića, Radenović je ovu drogu trebalo da preda za sada neidentifikovanim članovima ove organizacije u Turskoj, nakon što bi jedrenjak uplovio u luku Istanbul.
Članovi organizcije u Turskoj trebalo je da pruzeti kokain ,,plate“ istom količinom heroina koji je Radenović trebalo na isti način da vrati u Crnu Goru. Iz tužilaštva su ranije naveli da podnošenjem prijava protiv pet osoba nije stavljena tačka na istragu šverca kokaina vrijednog pet miliona.
Istražitelji provjeravaju ko je sve umiješan u šverc kokaina i ko je nalogodavac posla.
Iz dokaza koje je prikupilo Specijalno tužilaštvo, Osmajić i Kulić se sumnjiče da su tokom 2018. godine pa sve do 19. aprila 2019. godine od nepoznate osobe preuzeli u više navrata plastična pakovanja kokaina u količinama od 100 i 200 grama.
Osmajić je kokain predavao Kuliću, koji je, koristeći položaj profesionalnog vojnog lica, nabavio ključ od kasarne u Opatovu i u jednoj od prostorija krio drogu koju je Osmajić kasnije prodavao na teritoriji Tivta.
Početkom 2019. godine, prema navodima iz istrage, okrivljeni Kulić je posljednji put od Osmajića preuzeo 150 grama kokaina, a koji je policija pronašla u kasarni.
Pretresom kasarne Opatovo pronađena je jedna plastična kesa u kojoj se nalazilo 150 grama kokaina, kao i jedan pištolj i 25 komada municije Osmajić se pred tužiocem branio ćutanjem, za razliku od Kulića koji je priznao krivično djelo.