„Imamo kratak period, ali imamo dosta iskustva sa integracijama. Imamo podršku lokalnih stručnjaka, a u ovaj je posao uključeno 300 eksperata u Budimpešti, Parizu, Podgorici i Beogradu. Osim toga pripreme su počele ranije, tako da je završeno dosta posla“, objasnio je Čanji.
POBJEDA: Da li će nakon završene integracije Podgorička banka prestati sa radom?
ČANJI: Te dvije banke će se spojiti i nakon spajanja će raditi pod istim imenom. Sve poslovne aktivnosti će se objediniti.
POBJEDA: Što će biti sa radnicima Podgoričke banke?
ČANJI: Do detalja smo analizirali tržište i generalna je procjena da će nakon spajanja doći do smanjenja određenog broja zaposlenih. Želimo da zadržimo i poboljšamo svoju poziciju na tržištu, ali ne da kreiramo monopol. Kad dođe do racionalizacije broja zaposlenih, radićemo to postepeno i uz puno poštovanje kolektivnog ugovora i zakona Crne Gore.

POBJEDA: CKB-u se zamjeralo da je spor i glomazan sistem, za razliku od SoŽea, koji je bio prilično fleksibilan u komunikaciji sa klijentima. Koji poslovni model će biti u ujedinjenoj banci?
ČANJI: Uvijek postoji opcija za bolji pristup. Kritike koje pominjete javile su se poslije krize. S obzirom na to da je došlo do poboljšanja u sistemu poslovanja CKB, banka je stekla nove klijente, što se vidi i po značajnom porastu depozita. Tokom i poslije krize ostali smo otvoren sistem, što se nikad nije dovodilo u pitanje. Prema mišljenju Evropske centralne banke, OTP je jedna od najstabilnijih banaka u Evropskoj uniji . Imamo jaku likvidnost, tako da klijenti mogu da se oslone na našu banku, a mi se trudimo da im ponudimo najbolje uslove.
Opširnije u Pobjedi.