Održan VII Međunarodni atletski miting – Ivangrad 2019

Najbolji Jovan Stojoski i Sara Lukić

Juče je na gradskom stadionu u Beranama u organizaciji AK Lim i Opštine Berane, a pod pokroviteljstvom ASCG, održan „VII Međunarodni atletski miting – Ivangrad 2019“ na kome je nastupilo oko 100 takmičara iz 21 atletskog kluba iz Srbije, Bugarske i Crne Gore. 
Objavljeno: 01. 08. 2019 - 09:56 Promjenite veličinu teksta: A A A

Najbolji atletičar mitinga u muškoj konkurenciji  je Jovan Stojoski, iz Makedonije, čiji rezultat na 400m 46,99 po IAAF tablicama vrijedi 10463 bodova, drugi je Dimitirje Novaković iz Srbije čiji rezultat u troskoku 15,59m vrijedi 1015 bodova, a treći Ivan Markovic iz Srbije čiji rezultat na 400m 47,90 vrijedi 987 bodova.

Kod žena najbolja je bila Sara Lukić iz Srbije čiji rezultat u skoku u dalj 6,18m vrijedi 1038 bodova, druga je bila Ljubica Simović čiji rezultat u skoku u dalj od 6,18m vrijedi 1038 bodova, a treća Milena Mitkova iz Bugarske čiji rezultat u skoku u dalj od 6,08m vrijedi 1006 bodova.

Na takmičenju su postignuta četiri rekorda Crne Gore i 6 rekorda mitinga. Rekorde Crne Gore su postigli: 

- Ognjen Marsenić, član AK „Lim“ rekord za pionire na 60m sa rezultatom 7,39,

- Ognjen Marsenić, član AK „Lim“ rekord za pionire na 300m sa rezultatom 37,18,

- Slađana Perunović, članica AK „Nikšić“ rekord za seniorke na 2000m sa rezultatom 6:29,17;

- Ognjen Vojvodić, član AK „Mornar“ rekorda za mlađe juniore u skoku u dalj sa rezultatom 6,95;

Najboljim atletičarima uručene su novčane nagrade, medalje i pehari. Takmičenje je otvorio sekreter sekreterijata za sport, kulturu, omladinu i saradnju sa NVO Opštine Berane Goran Folić.

Ispred ASCG mitingu su prisustvovali član UO Miodrag Tomović, sekretar ASCG Milan Madžgalj i selektor reprezentacije Osman Erović.

REZULTATI:

MUŠKARCI – 60m U16: 1. Nemanja Dostanić (Mladost zemun-SRB) 7,38, 2. Ognjen marsenić (Lim-MNE) 7,39, 3. Bata Jovović (Park-SRB) 8,80; 100m: 1. Antonio Ivanov(BUL) 10,83, 2. Filip Ištvanović (Crvena Zvezda-SRB) 10,90, 3. Jovan Stojoski (Ohrid-MKD) 10,91; 300m U16: 1. Nemanja Dostanić (Mladost Zemun-SRB) 36,67, 2. Ognjen Marsenić (Lim-MNE) 37,18, 3. Damjan Đurnić (Sanja-MNE) 46,30; 400m: 1. Jovana Stojoski (Ohrid-MKD) 46,92, 2. Ivan Marković (Partizan 1945-SRB) 47,90, 3. Edin Erović (Jedinstvo-MNE) 49,30; 1500m: 1. Damir Klempić (OAK Beograd-SRB) 4:01,24, 2. Dragomir Ristanović (OAK Beograd-SRB) 4:12,96, 3. Aleksandar Miletić (Nikšić-MNE) 4:34,42 skok u dalj:  1. Dimitrije Novaković (Mladost zemun-SRB) 7,29, 2. Marko Vlahović (Mladost Zemun-SRB) 7,19, 3. Ognjen Vojvodić (Mornar-MNE) 6,95; skok u dalj U16: 1. Bata Jovović (Park-SRB) 4,39; troskok: 1. Dimitrije Novaković (Mladost Zemun-SRB) 15,59, 2. Marko Vlahović (Mladost Zemun-SRB) 15,00, 3. Bata Jovović (Park-SRB) 10,60;

ŽENE –  60m U16 1. Maša Bubanja (Lim-MNE) 8,47, 2. Anastasija Kojić (Sanja-MNE) 8,54, 3. Nađa Obradović (Jedinstvo-MNE) 8,63; 100m: 1.Dajana Petković (Crven Zvezda-SRB) 12,90, 2. Maša Bubanja (Lim-MNE) 13,54, 3. Milena Guberinić (Partizan 1945-SRB) 14,44; 300m U16: 1. Anabela Mujovi (Sanja-MNE) 44,61, 2. Amina Suljević (Jedinstvo-MNE) 45,99 3. Milja Joksimović (Jedinstvo-MNE) 48,24; 400m: 1. Bojana Kaličanin (Partizan 1945-SRB) 55,82, 2. Dajana Petković (Crvena Zvezda-SRB) 56,86, 3. Marija Živković (Lim-MNE) 1:02,63; 2000m: 1. Slađana Perunović (Nikšić-MNE) 6:29,17, 2.Saima Murić (Novi Pazar-SRB) 6:44,08, 3. Mejra mehmedović (Novi Pazar-SRB) 6:54,28; skok u dalj U16: 1. Zorana Rakovec (Mladost Zemun-SRB) 5,35, 2.Nevena Dobrašinović (Lim-MNE) 4,69, 3.MartaĐorđevioć Park-SRB) 4,58: skok u dalj:  1. Sara Lukić (Crvena Zvezda-SRB) 6,18, 2. Ljubica Simović (Radnički-SRB) 6,18, 3. Milena Mitkova (BUL) 6,08; troskok: 1. Bojana Petrović (Mladost Zemun-SRB) 11,89, 2. Marija Bukvić (Mladost Zemun-SRB) 11,79, 3. Nevena Dobrašinović (Lim-MNE) 10,10;

Komentari: 0

Novi komentar