Drugi medjunarodni atletski miting Pljevlja 2019

Armin Sinančević ispunio normu za Katar

Na terenima gradskog stadiona pod Golubinjom u Pljevljima, pod pokroviteljstvom Opštine Pljevlja, Rudnika uglja Pljevlja i ASCG i u tehničkoj organizaciji AK “Rudar” iz Pljevalja, juče je održan “Drugi Međunarodni atletski miting – Pljevlja 2019”, na kome je nastupilo preko 80 atletičara iz Crne Gore, Srbije , Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine.



Objavljeno: 22. 08. 2019 - 09:10 Promjenite veličinu teksta: A A A

Takmičenje je otvorio predsjednik AK “Rudar” Radoš Gačević .

Armin Sinančević član AK “Polet” ostvario je normu u bacanju kugle za Svjetsko prvenstvo u Kataru sa rezultatom 20,74m (norma 20,70).

Na takmičenju je Ognjen Marsenić, član AK “Lim” iz Berana postavio rekorde Crne Gore za pionire i mlađe juniore na 60m sa rezultatom 7,37, i 100m sa rezultatom 11,45 sekundi.

Najbolji atletičari mitinga prema IAAF tablicama

muškarci:

1.Armin Sinančević (SRB)        kugla               20,74                1165 bodova

2. Kemal Mešić (BiH)                 kugla               19,72                1104 boda

3. Tomaš Đurović (MNE)          kugla               19,07                1065 bodova

žene:

1.Dajana Petković (SRB)          400m                57,82                  912 bodova

2.Darinka Đuričković (MNE)       dalj                  4,90                    768 boda

3.Maša Bubanja (MNE)           100m                13,33                  745 bodova

Pobjednici po disciplinama – ŽENE: 60m U16: 1. Mare Jablan (Lovćen-MNE) 8,46, 2. Anastasija Kojić (Sanja-MNE) 8,52, 3. Maša Bubanja (Lim- MNE) 8,53; 60m (U12): 1.  Andrea Glavanović  (Sanja-MNE) 9,38, 2. Teodora Borović (Rudar-MNE) 9,64, 3.Martina Railić (Rudar-MNE) 11,53; 100m: 1. Dajana Petković (Crvena Zvezda-SRB) 12,62, 2.Maša Bubanja (Lim – MNE) 13,33, 3. Aleksandra Petrović (Crvena Zvezda-SRB) 13,48; 300m U18: 1. anabela Mujovi (Sanja-MNE) 45,23, 2.Ivana Milošević (Sanja-MNE) 49,59, 3. Atanasija Ječmenica (Rudar-MNE) 51,07; 400m: 1.Dajana Petković (Crvena Zvezda – SRB) 57,82, 2.Aleksandra Petrović (Crvena Zvezda-SRB) 1:04,02, 3. Nevena Dobrašinović (Lim- MNE) 1:090,47; Skok u dalj: 1.Darinka Đuričković (Mornar – MNE) 4,90, 2.Milica Popović (Mornar – MNE) 4,70, 3.Mirela Rastoder (Sanja – MNE) 4,60; MUŠKARCI: 60m U12:1.Ilija Ćuzović (Rudar – MNE) 10,08, 2. Stefan Džaković (Rudar – MNE) 10,56, 3.denis Čakar (Rudar – MNE) 11,31; 60m U16: 1. Ognjen Marsenić (Lim-MNE) 7,37, 2. Aldin Bukvić (Polet-SRB) 8,48, 3. Damjan Đurnić (Sanja-MNE) 9,00; 100m: 1. Jovan Stojoski (Ohrid-MKD) 11,06, 2. Haris Bikić (Novi Grad – BiH) 11,17, 3. Ognjen Marsenić (Lim – MNE) 11,45; 300m: 1.Miloš Ćeranić (Garač-MNE) 43,17, 2. Damjan Đurnić (Sanja-MNE) 47,10; 400m: 1.Jovan Stojoski (Crvena Zvezda – SRB) 47,17, 2.Haris Bikić (Novi Grad-BIH) 49,86, 3. Ognjen Marsenić (Lim-MNE) 55,61; 1500m: 1. Goran Petrić (Rudar-MNE) 4:24,63, 2. Emir Kečević (Rudar-MNE) 4:38,29; Skok u dalj: 1.Jovica Božović (Rudar – MNE) 6,25, 2. JasminHulić (Rudar-MNE9 5,56, 3. Lazar Živković (Lim-MNE) 4,19; Bacanje kugle (7,260kg): 1.Armin Sinančević (Polet-SRB) 20,74, 2.Kemal Mešić (Novi Gradd – BiH) 19,72, 3. Tomaš Đurović (Draževina-MNE) 19,07; bacanje kugle (6kg): 1. Elen Zornić (sjenica-SRB) 16,39, 2. Dino Tumbul (Polet-SRB) 16,29, 3. Hamed Kajević (Polet-SRB) 14,94;.

 

Komentari: 0

Novi komentar