PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Crna Gora slavila protiv Irana

Muška seniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu turnira u Kini.
Objavljeno: 23. 08. 2019 - 17:16 Promjenite veličinu teksta: A A A

Crnogorski košarkaši savladali su danas u Jangžuu, u prvom meču pripremnog turnira, selekciju Irana 89:77 (27:24, 18:9, 25:24 i 19:20).

Izabranici selektora Zvezdana Mitrovića tokom cijelog meča bili su u vođstvu, koje je u 24. minutu iznosilo i 19 poena (56:37).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nikola Vučević sa 17, Marko Todorović ubacio je 13, Suad Šehović 12, a po poen manje Nemanja Radović i Nikola Ivanović.

Crna Gora će za trofej igrati u nedjelju protiv boljeg iz sjutrašnjeg duela Poljske i Nigerije.

Crnogorskim košarkašima turnir u Kini posljednja je provjera pred šampionat svijeta, koji će u toj državi biti održan od 31. avgusta do 15. septembra.

Crna Gora će u debitantskom nastupu igrati u grupi sa Novim Zelandom, Grčkom i Brazilom.

Prvi meč odigraće 1. septembra protiv Grčke (14.00).