Džomić u intervjuu za Dnevne novine ističe da pojedinačni razgovori ne predstavljaju institucionalni dijalog i participaciju zainteresovanih strana u procesu pripreme zakona.
„Ovih dana je bio susret mitropolita Amfilohija i premijera Duška Markovića i dobro je što je taj sastanak održan. Podsjećam da je Vlada u saopštenju, poslije sastanka premijera i mitropolita 24. septembra, navela da je potpredsjednik Pažin na čelu Vladinog Stručnog tima. Uvjerio sam se da je potpredsjednik Pažin vrlo dobar pravnik i nemam ništa protiv toga da on bude na čelu Radne grupe, pa me zbog toga čudi toliko kršenje procedure. Javnost, a ni mi kao subjekti slobode vjeroispovijesti, ne znamo ni ko je u tom Stručnom timu a ni kada je i kojom odlukom formiran. Uostalom, zakonodavna procedura isključivo poznaje Radnu grupu, a ne Stručni tim. Vidjeli ste da su predstavnici LGBT nevladinih organizacija itekako participirali u pripremi Predloga zakona o istopolnim zajednicama u Crnoj Gori. Nama se to pravo, koje nam pripada kada je u pitanju Zakon o slobodi vjeroispovijesti, onemogućava bez ikakvog razloga. Ne razumijem zašto postoji tolika netransparentnost i zašto se toliko puta krši procedura koja je u pravu veoma važna. Dobri zakoni se ne mogu pripremati jednostrano", kaže Džomić.
Džomić poručuje kako u Crnoj Gori postoji jedna Pravoslavna crkva koja je oličena u Mitropoliji Crnogorsko-primorskoj i ostalim pravoslavnim eparhijama koje u Crnoj Gori imaju istorijsku kanonsku jurisdikciju.
"To što neka organizacija sama sebe smatra za crkvu ili je kao novoformirana vjerska zajednica stekla građanskopravni subjektivitet u MUP- u nikako ne znači da može da se ujedinjuje sa crkvom. Treba imati u vidu da su crkve već skoro 2000 godina prvenstveno pomjesne i da ne zavise od državnih granica. Legitimno je iznošenje ideja i predloga, ali sekularnoj državi i njenim organima ne pripada nadležnost da uređuju unutrašnje odnose u crkvi i vjerskim zajednicama. Vidite i sami da je danas gotovo nemoguće ujediniti vlast i opoziciju čak i u tzv. tehničkoj vladi, a i jedni i drugi imaju izborni legitimitet. A zamislite tek koliko je nemoguće ujediniti crkvu i grupu ljudi iz jedne novoformirane organizacije koja nema nikakav kanonski i crkveni legitimitet", dodaje Džomić.