Crna hronika

Kneževićev kum u zamjenu za slobodu ponudio stan u Beogradu

Kum odbjeglog biznismena Duška Kneževića, Dejan Sekulić, koji je u avgustu ove godine uhapšen po nalogu specijalnog tužioca, kako nezvanično saznaje Dan, ponudio je stan u Beogradu u vrijednosti od 70.000 eura kako bi mu bio ukinut pritvor i omogućeno da se u daljem toku postupka brani sa slobode.
Kneževićev kum u zamjenu za slobodu ponudio stan u Beogradu
Portal AnalitikaIzvor

Viši sud bi odluku o ponuđenom jemstvu trebalo da donese narednih dana.

Sekulićev advokat Zdravko Đukanović saopštio je ranije da je njegov klijent uhapšen bez ikakvog pravnog osnova i suprotno zakonu, te da se postupanje Specijalnog državnog tužilaštva u Podgorici može okarakterisati kao otvoreni teror prema svim licima koja su bliska Dušku Kneževiću.

Prema njegovim riječima, cilj ovog terora je njihovo zastrašivanje, a smisao je stvaranje sve jačeg pritiska na Duška Kneževića, kako bi odustao od svoje borbe i od otkrivanja nezakonitosti u vrhu izvršne vlasti Crne Gore.

Dejan Sekulić je saslušan u Specijalnom državnom tužilaštvu, i to saslušanje je trajalo gotovo dva sata. Njegov branilac je tada tvrdio da mu ni je dozvoljeno da prisustvuje saslušanju. Kada je Sekulić nakon saslušanja napustio prostorije Specijalnog državnog tužilaštva, pripadnici policije su ga uhapsili. Sekulić se tereti da je počinio krivično djelo zloupotreba u privrednom poslovanju.

U SDT-u sumnjaju da je Atlas banci pričinjena šteta od 592.103 eura i da je Sekuliću pribavljena protivpravna imovinska korist uistom iznosu. Sekulić je u periodu od 2009. do 2016. godine podstrekavao Mihaila Banjevića, Duška Đukanovića i Đorđa Đurđića da mu pribave imo- vinsku korist zloupotrebom službenog položaja.

Njemu je 2009. godine, mimo svih bankarskih procedura, odobren kredit u iznosu od 365.000 eura. Banjević, Đukanović i Đurđić su raznim aneksima ugovora i refinansiranjem kredita omogućili Sekuliću da ne vrati kredit. Oni nijesu obezbijedili banku u skladu sa zakonom i bankarskim procedurama, odnosno nijesu donijeli mjere obezbjeđenja u slučaju nevraćanja kredita. Time je Atlas banci pričinjena šteta od 592.103 eura, a u istom iznosu Sekuliću je pribavljena protivpravna imovinska korist.

Sekulić je taj novac potrošio nenamjenski, tako što j e oko 14 hiljada prenio na svoj račun u Atlas banci, u gotovini je podigao oko 246 hiljada, dok je 144 hiljade prenio na račun kompanije Atlas invest, čiji je vlasnik Duško Knežević tvrde iz SDT-a. Viši sud u Podgorici je, na predlog specijalnog tužioca Lidije Vukčević, produžio pritvor Sekuliću za još dva mjeseca. Na audio-snimcima telefonskih razgovora koje je u međuvremenu objavio, Knežević tvrdi da je Nenadu Vujoševiću, sekretaru Vrhovnog državnog tužilaštva, dao novac kako bi njegov kum Dejan Sekulić bio oslobođen.

Portal Analitika