
"Generalno ne bi trebalo, nedaj Bože jedino da dodje do nekih pomjeranja duž Jadrana, ali to u ovom trenutku ne možemo da procijenimo", kazala je ona za Portal Analitika.
Kako je dodala, u ovom trenutku nemaju podatke u eventualnoj materijalnoj šteti u Crnoj Gori navodeći da je zemljotres ove jačine mogao da izazove pukotine na slabijim objekrima, ali da tačne podatke ne mogu da daju bez izlaska na teren.
Dodala je i da iz Bara imaju informacije da nema materijalne štete, kao i da čekaju podatke iz Ulcinja, ali da kompletnu informaciju o eventualnom materijalnoj štetu ima Direktorat za vanredne situacije.

Ona je dodala da je ovom potresu u Albaniji prethodili nekoliko slabijih.
"Zemljotres od 21. septembra koji je iznosio 5,8 po Rihteru bio uvod u aktivaciju seizmogene zone. Tlo i dalje radi", rekla je Mihaljevićeva.
Ona je rekla da zemljotres koji je jutros pogodio Albaniju, a koji se snažno osjetio i u Crnoj Gori, jedan je od najjačih instrumentalno registrovanih pored onog iz 1979. godine,
"Međutim, pored onih koje smo zabilježili savremenim spravama postoje mnogi istorijski podaci, čak i na području Drača o vrlo jakim zemljotresima. Tako recimo u Draču postoji arena koja je srušena i naknadno otkopana i svjedoči nam o efektima ranijih razornih zemalja", istakla je Mihaljevićeva.