Čelsi razočarao na Bridžu, trijumfalan debi Anćelotija

Tradicionalni mečevi Premijer lige dan poslije Božića (Boksing dej, dan darivanja) donijeli su nekoliko interesantnih rezultata.

Razočaravajuće popodne imali su navijači Čelsija koji je poražen na svom Stamford Bridžu od Sautemptona 2:0.

Gosti su poveli pogotkom Obafemija u 31. minutu, a trijumf "Svetaca" je potvrdio Nejt Redmond poslije sjajne kontre u 73.

Prvi put od 2011. Čelsi je izgubio tri uzastopna meča na svom Bridžu.

"Plavci" su ovim porazom ugrozili četvrto mjesto koje vodi u Ligu šampiona, jer sada Totenhem zaostaje samo tri boda, a priključak bi mogao da uhvati i Mančester junajted.

Loš dan darivanja je imao i Čelsijev gradski rival Arsenal na debiju novog menadžera Mikaela Artete.

Španac je zahvaljujući Pjer-Emeriku Obamejangu uspio da izbjegne poraz na gostovanju u Bornmutu 1:1.

Trijumfalan debi na klupi Evertona imao je italijanski stručnjak Karlo Anćeloti.

"Karamele" su minimalnim rezultatom (1:0) savladale Barnli na svom Gudisonu, pogotkom Kalvert-Luina desetak minuta prije kraja meča.

U gradskom derbiju Kristal Palas preokrenuo protiv Vest Hema na 2:1, spektakularnim golom Džordana Ajua u posljednjem minutu susreta.

Minimalnu pobjedu ostvarila je i Aston Vila nad Noričom (1:0), pogotkom Hurihejna sredinom drugog poluvremena.

Pomalo neočekivano remizirali su Šefild Junajted i Votford 1:1, čime je prekinut niz domaćina od tri uzastopne pobjede, ali su gosti stigli do novog važnog boda u borbi za opstanak, nakon šokantne pobjede nad Mančester junajtedom u prethodnoj rundi.