Prema brojnim obavještajnim izvorima, Frig je sarađivao sa izraelskom tajnom službom Mosad, ali i sa američkom Centralnom obavještajnom agencijom (CIA), ali nije izvjesno da je bio agent bilo koje od ove dvije službe.
Izvjesno je, međutim, da je po ugovorima pružao usluge raznim klijentima preko agencija za konsultantske usluge, kao što je Asadova kompanija ,,Pelegrini“.
U Crnoj Gori je boravio ljeta 2016. godine kao dio specijalnog Asadovog tima koji je trebalo da pripremi teren za organizaciju mitinga Demokratskog fronta 16. oktobra, a po evidenciji crnogorske granične službe on je boravio u Podgorici osam dana u oktobru te godine. Zajedno sa Džozefom Asadom je 16. oktobra izašao iz Crne Gore, preko graničnog prelaza Božaj.
Ime Jorama Friga se pominje i u ,,Panamskim papirima“ kao jednog od vlasnika kiparske kompanije Faturenet Holding Corporation, koja je bila konektovana u brojnim korupcionaškim i obavještajnim aktivnostima na evropskom tlu i of-šor destinacijama.
Krajem marta 2017. godine Joram Frig je zadržan na aerodromu u Tirani, privremeno mu je bio oduzet pasoš jer je u njegovom prtljagu nađen specijalni kompjuter, odnosno elektronski uređaj za kontradiverziona dejstva. Albanski mediji su dali priličan publicitet hapšenju Friga koji se branio da je bio angažovan od albanskog parlamentarca Toma Došija, te da je imao ugovor da poslaniku ugradi sve sigurnosne mjere elektronskog nadzora za otkrivanje takozvanih ,,bagova“ kojima se mogu iz kompjutera izvaditi povjerljivi podaci.
Albansko tužilaštvo je otvorilo istragu protiv Friga zbog ,,ilegalnog nadzora kompjuterskih podataka“. Albanski stručnjaci su privremeno zaplijenili kontradiverzioni uređaj iz Frigovog prtljaga da bi utvrdili da li je korišćen za prisluškivanje ili druge nezakonite radnje.
Nakon što je nekoliko dana bio u pritvoru, Frig je napustio Albaniju. Prema izvještajima albanskih medija, on je od sredine 2016. do sredine 2017. godine četiri puta boravio poslovno u Albaniji.