Ovo se navodi u odluci Vrhovnog suda o produženju pritvora ovom okrivljenom koji se sumnjiči za pripadništvo u devetočlanoj organizaciji koju je, prema stavu Tužilaštva, oformio Filip Bešović koja je osim za likvidaciju Kruščića odgovorna i za napad na novinarku Vijesti Oliveru Lakić.
KRETANJE
Knežević se konkretno sumnjiči za krivična djela kriminalno udruživanje i teško ubistvo.
On je prema dokazima koje su prikupili istražitelji na dan ubistva Kruščića svoj mobilni telefon koristio „na liniji bijega Marija Miloševića kojeg su istražitelji označili kao direktnog izvršioca ubistva“.
U dokumentu Vrhovnog suda precizira se da je Knežević kritičnog dana koristio svoj mobilni telefon na području od benzinske pumpe ,,Dekar“ prema naselju Kuće Rakića.
Dva dana kasnije, 23. maja 2018. godine, Knežević se taksijem od oftalmološke klinike na Tuškom putu odvezao do zgrade naspram hotela ,,Kostas“ na Starom aerodromu.
Upravo na ovim lokacijama kriminalno udruženje kojem je pripadao i Knežević imalo je iznajmljene „štek“ stanove. Na Tuškom putu, u Ulici 4. jula se nalazi stan u kojem se Milošević skrivao dva dana od trenutka kada je likvidirao Kruščića.
Kako bi zametnuo tragove, Knežević je u periodu prije i poslije likvidacije Kruščića izmijenio lični opis zbog čega ga neki od svjedoka nijesu prepoznali nakon što je uhapšen 22. avgusta 2019. godine.
Na pres konferenciji Tužilaštva održanoj 19. februara prošle godine saopšteno je da je Milošević pucao u Kruščića, dok je Bešović – organizator ove grupe.
Prema dokumentu Vrhovnog tužilaštva osim Miloševića, Bešovića i Kneževića, članovi ove kriminalne grupe su Goran Rakočević (35), Dejan Vukašinović (37), Luka Bulatović (23), Mijailo Stojanović (35) iz Podgorice, Marinko Rajković (28) i Sanja Božović (38) sa Cetinja.
Njima se na teret stavljaju krivična djela kriminalno udruživanje, teško ubistvo i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija i nanošenje teških tjelesnih povreda.
Istim dokumentom Vrhovnog suda je precizirano da istražitelji imaju osnovane sumnje da su u likvidaciji Kruščića učestvovali Milošević, Rakočević, Vukašinović, Knežević, Stojanović i Ljumović.
NALAZI
Analiza baznog saobraćaja listinzi, nalazi vještaka potvrdili su sumnju istražitelja da je Ljumović pružao logističku podršku članovima kriminalne organizacije, a najviše Miloševiću koji je označen kao izvršilac ubistva Kruščića.
On ga je dovozio u Podgoricu sa Kosova i nakon ubistva Kruščića odvezao na sjever Crne Gore. Naime, listinzi su pokazali da je 2. maja 2018. godine Milošević ušao u Crnu Goru i da je u Rožajama upalio kriptovani telefon.
U dokazima Tužilaštva registrovana je komunikacija Ljumovića sa Goranom Rakočevićem, članom ovog kriminalnog udruženja. Osim ove komunikacije veza između Ljumovića i Rakočevića potvđena je pronalaskom iznajmljenog vozila u garaži koju koristi Ljumović, a ugovor o rentiranju tog vozila glasi na ime okrivljenog Rakočevića.
Sumnja se da je Rakočević dovezao Miloševića do lokala ,,Palata“ na Starom aerodromu.
Nakon što je ubio Kruščića, njih dvojica su se, kako sumnja policija, odvezli do stana u Ulici 4. jula, gdje je Mario Milošević boravio do 23. maja 2018. godine. Za to vrijeme Rakočević mu je obezbjeđivao hranu.
Milošević je napustio stan i otišao u Rožaje, dokle ga je vozilom „reno klio“ vozio Rakočević, dok su se Ljumović i Dejan Vukašinović kretali ispred njih, kako bi ih obavještavali o eventualnim nepredviđenim preprekama na putu.
Nakon što su odvezli Miloševića do Rožaja, ostala trojica vratila su se u Podgoricu.
Kretanje Miloševića, Ljumovića, Rakočevića i Vukašinovića potvrđeno je snimcima video nadzora, nalazom i mišljenjem sudskih vještaka za digitalne dokaze i vještaka trasologa.