- Ukupna crnogorska javnost je 12.01.2013. godine imala priliku da prateći najgledanije informativne emisije prisustvuje flagrantnom kršenju osnovnih ljudskih prava i sloboda građana koje je počinila niko drugi do specijalna tužiteljka za organizovani kriminal i korupciju Đurđina Ivanović.
Naime, tužiteljka je na opšte zaprepašćenje stručne, ali i laičke javnosti iznijela toliko ličnih podataka o zdravstvenom stanju jedne od osoba koje su obuhvaćene tužilačkom istragom u slučaju "CKB", tačnije gospođe Milke Ljumović, da je javnost mogla zaključiti da izjavu daje portparol Kliničkog centra a ne specijalna tužiteljka, navodi Jasavić u saopštenju dostavljenom Portalu Analitika.
Tužiteljka je prilikom davanja izjave morala imati u vidu odredbe Zakona o zaštiti ličnih podataka koje propisuju da se podaci o ličnosti mogu obrađivati za namjenu koja je određena zakonom uz prethodno pribavljenu saglasnost lica na koje se odnose, kao i odredbe Zakonika o krivičnom postupku koje se odnose na poštovanje ljudskog dostojanstva i prava na privatnost osumnjičenih. Kako se iz izjave gospođe Milke Ljumović datoj danas sredstvima javnog informisanja da zaključiti da od nje nije tražena saglasnost, niti da je ona data, to je za demokratsko društvo čak i naših skromnih dometa zabrinjavajuće ponašanje tužiteljke.
Ovo tim prije, što su krajnje neuobičajenom izjavom tužiteljke koja je sadržala detaljan opis zdravstvenog stanja gospođe Ljumović prekršene odredbe Ustava propisane članom 19, 28 i 31, koje predviđaju da svako ima pravo na jednaku zaštitu svojih prava i sloboda, te da se jemči nepovredivost fizičkog i psihičkog integriteta čovjeka, njegove privatnosti i ličnih prava, kao i da se jemči poštovanje ličnosti dostojanstva u krivičnom ili drugom postupku.
Iznošenjem detaljnih podataka o zdravstvenom stanju gospođe Ljumović, prekršene su odredbe člana 12 Univerzalne deklaracije o ljudskim pravima, te član 8 Evropske konvencije za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda koje regulišu pravo na privatnost. To što je tužiteljka iskoristila iskaz gospođe Ljumović da detaljno obavijesti javnost o njenom zdravstvenom stanju nije u skladu sa odredbama člana 4 ZKP koji predviđa da sve što osumnjičeni kaže može biti upotrijebljeno protiv
njega kao dokaz. Čak i da je medicinska dokumentacija gospođe Ljumović bila ikakav dokaz, ona je mogla biti upotrijebljena u toku postupka pred nadležnim državnim organima, a ne prezentovana crnogorskoj javnosti preko sredstava javnog informisanja.
Na kraju, veoma su zabrinjavajući dvostruki aršini Tužilaštva. Dok se u ovom slučaju serviraju podaci o zdravstvenom stanju osumnjičene, u slučajevima “Telekom” i“ Listing” sve se čini da javnost ne sazna ništa o detaljima te istrage. A da stvar bude još dramatičnija, izražavamo bojazan da Tužilaštvo čini sve da ove istrage ne okonča i iste ne procesuira pred nadležnim sudom, zaključila je Jasavić.