Ostalo

Hvala najbolji u Kligentalu

HvalaJaka
Slovenac Jaka Hvala pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Kligentalu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 142,5 i 133 metra, za koje je dobio 259,5 bodova. Japanac Taku Takeuči osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 133,5 i 130,5 metara i zbirom od 254,6 bodova. On je bez pobjede u Svjetskom kupu, a ima još samo jedno pobjedničko postolje, kao trećeplasirani u Insbruku prošle godine.

Austrijanac Gregor Šlirencauer bio je treći skokovima od 136 i 132 metra za koje je dobio 253,1 bod. Na četvrtom mjestu završio je Švajcarac Simon Aman (137,5 i 126,5), peti je bio Norvežanin Anders Jakobsen (136,5 i 129,5), a šesti Poljak Pjotr Zila (135 i 128,5).

Šlirencauer zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1260 bodova. Norvežanin Andreas Bardal je drugi sa 766, a treći Jakobsen 687 bodova. Svjetski kup biće nastavljen u petak u Obersdorfu, odgođenim takmičenjem iz Vilingena. (Mina)