On je za Radio-televiziju Srbije rekao da je tada trebalo razdvojiti zdrav od zaraženog kukuruza i odvojeno ih smjestiti u silose.
Na pitanje ko je odgovoran da to kontroliše, Brozović je rekao da kontrolu sporovde "razne kontrolne kuće, koje su akreditovane i imaju laboratorije".
On je istakao da je mlijeko namirnica koja je "okidač" na listi namirnica životinjskog porijekla u kojima se može ustanoviti aflatoksin, dok ostale namirnice "mogu biti potencijalni nosioci aflatoksina, ali u manjoj meri nego što je to mlijeko".
"Do 2011. godine imali smo dozvoljeni nivo aflatoksina od 0,5 - sada je to 0,05. Pokusavali smo da saznamo da li je u tom periodu bilo nekih slučajeva trovanja, u periodu kada je bio viši nivo i nismo uspjeli da saznamo. Sada se stvara zubnjenost među građanima, ali vjerujte, mlijeko je ispravno", ocijenio je Brozović.
Prema njegovim riječima, jedini način da se riješi situacija oko kontaminiranog mlijeka jeste terenski rad, odnosno obilazak farmera, njihova edukacija i kontrola stočne hrane.