Ukupna vrijednost kompanije procijenjena je oko 2,16 miliona EUR i ponude su se mogle dostavljati do danas.
Stečajni upravnik Tehnostila, Dragoslav Jauković kazao je agenciji Mina-business da ponuda koju je dostavila kompanija Unipromet Čačak zadovoljava uslove koji su traženi u oglasu.
“Ponuda je validna, kompanija Unipromet Čačak je uplatila traženi depozit i u narednih par dana ću donijeti konačnu odluku”, rekao je Jauković ali nije želio da kaže ništa preciznije o ponudi.
Generalni direktor Uniprom Čačak, Zoran Bojović potvrdio je agenciji Mina-business da je ta kompanija dostavila ponudu za kupovinu mašina koje su ostale u pogonima Tehnostila.
“Za pet mašina u koje spadaju dva krana, tri mašine i pripadajući pribor, ponudili smo preko 125 hiljada EUR, ali ne mogu precizno da kažem zbog odnosa dinar-euro”, rekao je Bojović.
To je sedmi oglas za prodaju imovine fabrike, koju čini oprema u ispravnom stanju, potrošni materijal, kao i građevinsko zemljište i objekti opterećeni hipotekom.
Opremu u ispravnom stanju, koju čine kranovi i brusilica za skidanje korozije, potencijalnim kupcima je ponuđena za 14,16 hiljada EUR. Potrošni materijal se prodaje za ukupno 7,85 hiljada EUR, a oprema za 161,88 hiljada EUR.
Građevinsko zemljište se prodaje po cijeni od 515,21 hiljadu EUR, a objekti opterećeni hipotekom za ukupno 1,46 miliona EUR.
Pravo učešća imale su kompanije i pojedinci koji uz ponude uplate i depozit od deset odsto početne cijene ponuđene imovine.
Imovina se prodaje u viđenom stanju, bez prava na naknadnu reklamaciju, a mogla se i razgledati svakog radnog dana u određenom vremenu.
Prethodni šesti oglas za prodaju Tehnostila, koji je raspisan krajem jula, propao je, jer nije bilo zainteresovanih. Ukupna vrijednost imovine kompanije tada je procijenjena na 2,4 miliona EUR.
Hladna valjaonica je najstariji i prvi privatizovani pogon Željezare kojeg je 2002. godine kupila rusko-švajcarska kompanija Tehnostil. Stečaj je u preduzeća uveden u junu prošle godine na zahtjevu radnika, kojima se duguje oko 1,3 miliona EUR za zaostala primanja i stambene kredite.
Vlasnik Tehnostila je sredinom 2009. godine obustavio proizvodnju, a nakon nekoliko mjeseci u Suboticu odvezao i mašine vrijedne više od dva miliona EUR.
Zaposleni u Tehnostilu su početkom 2010. godine počeli protest, koji je trajao dva i po mjeseca, od čega su 20 dana štrajkovali glađu.
Ministarstvo ekonomije u Tehnostil uvelo je privremenu upravu, a državno tužilaštvo najavilo pokretanje krivičnog postupka protiv odgovornih u preduzeću, ali bez rezultata.
- Portal Analitika/
- Abiznis /
- Čačani zainteresovani za kupovinu dijela Tehnostila
Čačani zainteresovani za kupovinu dijela Tehnostila
Izvor