Sa druge strane, SDT je ostalo pri stavu da je optužnica zasnovana na kredibilnim i kvalitetnim dokazima.
Vanraspravno krivično vijeće kojim predsjedava sudija Boris Savić u narednih 15 dana donijeće odluku da li će prihvati predlog odbrane, optužnicu vrati na dopunu istrage ili pak uvaži stav tužilaštva.
Branilac Emila i Harisa Tuzovića, Aleksandra Raičevića i Bojana Lopičića, advokat Damir Lekić je obrazlažući zahtjev za obustavu postupka ukazao da u spisim apredmeta postoje pravno nevaljani dokazi te da postupak koji je prethodio podizanju optužnice nije sproveden u skladu sa zakonom.
On je predočio da u spisima predmeta postoji trag da se SDT u dva navrata obratio nadležnim organima Francuske radi pribavljanja dokumantacije koja je trebala da prati dokaze koji su dostavljeni crnogorskom Specijalnom tužilaštvu a na kojim se temelje optužbe protiv optuženih u ovom predmetu.
-Međutim, ne postoji dokumentacija koja je trebala da prati dokaze presretnute kriptovane komunikaciju koja se odvijala preko Sky aplikacije Ova činjenica je dovoljna za stav odbrane da se ti dokazi ne mogu koristiti u krivičnom postupku pred sudom i smatram da su stvoreni uslovi da se ovaj postupak odmah obustavi – kazao je advokat Lekić.
On je podsjetio da je vijeće Višeg suda skoro u drugom predmetu a po istim primjedbama na dokaze koje je iznjela odbrana u slučaju protiv Đukića i ostalih je SDT vratilo optužnicu na dopunu istrage od dva mjeseca kako bi SDT u tom periodu priobavilo od francuskih vlasti naredbe kojim se određuje pribavljanje komunikacija sa Sky aplikacije.
-Siguran sam da takva nareedba ne postoji jer da postoji ona bi se već mnalazila u spisima predmeta. Upravo iz ovog razloga, nisam predložio vraćanje optužnice na dopunu istrage već pošto nema naredbe I dokaza da su se stekli uslovi za obustavljanje postupka protiv, Đukića, Tuzovića I ostalih.
Imamko situaciju da se ljudi neosnovano nalaze u pritvoru I stava sam da ih treba odmah pustiti na slobodu. Kad tužilac prikupi kredibilne dokaze, odnosno dođe u posjed te naredbe ima mogućnost da ih ponovo optuži
Grupa Stefana Đukića pored likvidacije specijalnih tužilaca, visokorangiranih policajaca se tereti i da je panirala prebijanje sutkinje Višeg suda Biljane Uskoković kao i podmićivanje bivšeg vladinog službenika Boža Milonjića.
Sutkinja Uskoković se na meti ove škaljarske grupe našla pošto je sudila Đukiću, njegovoj supruzi Danijeli, majci Zorici, polubratu Vuku Lakićeviću i još četiri osobe za ubistvo Klisića i ranjavanje Gardaševića 1. novembra 2019. godine u Baru.
Pored Tuzovića, Đukića, Lopičića I Raičevićana spisku optuženih nalaze se i Zoran Perović, Dušan Dudić, Milan Brajović, Nino Korać, Stefan Mićić, Dušan Boljević, Albin R. Salić, Branko D. Pejanović i Goran Milašinović.
Specijalno policijsko odjeljenje je 13. avgusta prošle godine u Podgorici, Baru i Danilovgradu uhapsilo pet pripadnika ove kriminalne organizacije.
Ime Baranina Stefana Đukića, koji se ranije prezivao Mandić, i Emila Tuzovića iz Podgorice poznati su javnosti po pokušaju ubistva vođe kavačkog klana Radoja Zvicera u Odesi, krajem maja prošle godine.
U policijskim evidencijama oni su označeni kao pripadnici barskog klana na čijem se čelu nalazio pokojni Alan Kožar koji je ubijen prošlog ljeta u Grčkoj.
Barski klan je blizak škaljarskom i nastao je kao ogranak mafijaškog kartela koji predvodi Luka Bojović, zatvorenik u Španiji.