Ove teme, kako dodaje, svakako jesu opterećujuće.
"Ali čini mi se svakako mnogo više istaknute u medijima, a možda i podsticaj pojedinim možda, da se ne izrazim pregrubo, osobama sklonim devijantnim ponašanjima, možda i prilika da se na ovaj način promovišu i da na ovaj način dospiju u sferi interesovanja šire javnosti", naveo je Adžić u Skupštini Crne Gore.
Čini mu se, kako dodaje, da nikada nije postojala ovolika volja da se medijski i institucionalno radi na rješavanju ovog jako složenog problema.
"Problem vršnjačkog nasilja je problem koji datira mnogo prije nego što smo i mi došli na svoje funkcije, a pojedini možda i rođeni. Pamtim period kad smo svakodnevno poslije nastave imali zakazane tuče ili pojedinaca poslije škole. Možemo sad zatvarati oči pred tim, ali znam moja generacija, neke i prije mene, to je ustaljena praksa bila", naveo je, pored ostalog, Adžić.
Mnogo je i učestalije postalo da, kako maloljetni, tako i punoljetni građani, prijavljuju nasilje, incidente u kojima se njihova djeca nalaze, a to bi predstavio kao porast povjerenja u institucije.
"Kada dođu ovakvi slučajevi do ministarstva čini mi se da smo već zakasnili, te da represivne mjere mogu da doprinesu smanjenju ovakvih pojava, svakako podržavam strožu kaznenu politiku, ali kao društvo, počev od porodice, preko obrazovnih ustanova, preko ministarstava, svi zajedno moramo da damo doprinos, da se uključimo i više pažnje posvetimo preventivnim aktivnostima", istakao je, pored ostalog, Adžić.