S druge strane, ukoliko padne, formiraće se nova izvršna vlast ili će se ići na nove izbore za šta je potrebno skraćenje mandata Skupštini.
U tom slučaju, vrlo je moguće da će se pomjeriti i lokalni izbori, kako bi bili održani zajedno sa parlamentarnim, piše "Dan".
Iz Demokratskog fronta je nezvanično rečeno da im je prihvatljivo da se formira tehnička vlada, koja bi organizovala izbore u jednom danu.
Iz Demokratske Crne Gore je saopšteno da će da čekaju sjednicu Skupštine, nakon koje će razmišljati o narednim potezima.
Problem s ponovnim odlaganjem lokalnih izbora, a da bi se oni održali u jednom danu, jeste taj što je Ustavni sud već proglasio neustavnim. Sud je ukinuo Zakon o dopuni zakona o lokalnoj samoupravi, ocjenjujući da je osporeni Zakon suprotan jedinstvu pravnog poretka i da je trajanje mandata različito uređeno u tom zakonu i Zakonu o izboru odbornika i poslanika.
Advokat Veselin Radulović kazao je da, ako dođe do izglasavanja nepovjerenja Vladi, ostaje otvoreno pitanje da li će se ponovo otvoriti proces pregovaranja o formiranju nove vlade ili će se ići na raspisivanje vanrednih izbora.
Iz svih partija većine, ali i opozicije, još ranije su izjavili da su za objedinjavanje izbora zbog toga što je Crna Gora u konstantnoj političkoj tenziji. Takođe, ta inicijativa je podržana i od strane međunarodnih partnera.
Iz Evropske komisije je ranije sugerisano da nije dobro da država bude u stalnoj izbornoj kampanji, ali i konstatovano do nije postignut konsenzus da se dvotrećinskom većinom izmijeni Zakon o izboru odbornika i poslanika.