Adejemi postigao het-trik, u Holandiji podjela bodova, Milan na nuli

Gotova je prva noć druge runde Lige šampiona. Leverkuzen i Arsenal ostvarili su pobjede u ključnim utakmicama noći, dok u ostalim duelima nije bilo nikakvih iznenađenja.

Arsenalu i Leverkuzenu derbiji noći, Zvezda nemoćna na Meaci, Seltik pregažen na Vestfalenu, Barsa i Siti raspucani Foto: AP

Nakon polovine drugog kola, maksimalnih šest bodova imaju Borusija Dortmund, Brest i Leverkuzen.

U jednom od dva derbija večeri, Bajer Leverkuzen je na Bajareni savladao Milan, rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom dijelu utakmice, Bonifejs je promašio penal, ali se iskupio u 51. minutu - tada je, nakon asistencije Frimponga, pogodio Menjonovu mrežu.

U drugom velikom okršaju, Arsenal je u Londonu slavio nad Pari Sen Žermenom - 2:0 (2:0), uz pogotke Haverca i Sake.

Inter je na Meaci lako izašao na kraj sa Crvenom zvezdom. Bilo je 4:0 (2:0).

Beograđane je načeo Čalhanolu, i to fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 11. minutu. U drugom dijelu igre pogađali su Arnautović, Lautaro i Taremi iz penala.

Šou Bresta u Austriji, Sparta odoljela u Štutgartu i sada ima četiri boda
0
Šou Bresta u Austriji, Sparta odoljela u Štutgartu i sada…
01.10.2024 20:36

No, ovu je noć najprije obilježila Borusija Dortmund, koja je na Vestfalenu pregazila Seltik - 7:1 (5:1).

Adejemi je upisao het-trik i to u intervalu od 31 minuta. Girasi je pogađao dva puta, a Čan i Nmeča po jednom. Maeda je bio strijelac jedinog gola za ekipu iz Glazgova.

Barselona nije imala milosti prema Jang bojsu. Bilo je 5:0 (3:0). Levandovski je dao dva gola, Rafinja i Martinez po jedan, pri čemu je igrač Švajcaraca Kamara pogodio i sopstvenu mrežu.

I Mančester siti bio je raspucan, i to na gostovanju Slovanu - 0:4 (0:2). Strijelci su bili Gindoan, Foden, Haland i Mekafi.

Jedini remi u drugom dijelu noći ispratili smo u Holandiji, na utakmici PSV-a i Sportinga (1:1).