Atalanta ubjedljiva, Fejenord nakon niza uzbuđenja srušio Đironu

Pobjedama Atalante i Fejenorda u gostima počela je druga noć drugog kola Lige šampiona.

Atalanta ubjedljiva, Fejenord nakon niza uzbuđenja srušio Đironu Foto: ANSA

Sastav iz Bergama bio je ubjedljiv u Gelzenkirhenu protiv Šahtjora - 0:3 (0:2).

Sve je bilo jasno već nakon prvog dijela susreta, kada su mrežu ukrajinskog sastava pogađali Đimsiti i Lukman. U nastavku se u strijelce upisao i Belanova.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Španiji, gdje je Đirona poražena od Fejenorda, rezultatom 2:3 (1:2).

Domaći su poveli golom Lopeza, ali je Fejenord do odmora preokrenuo - prvo autogolom Erere, a onda i pogotkom Uede iz penala.

Miovski je u 68. minutu promašio penal za domaće. No, kroz šest minuta ipak je bilo 2:2 - strijelac je bio Van de Bek. Međutim, u 79. minutu, opet su domaći zatresli sopstvenu mrežu - ovog puta to je učinio Krejči, čime je i riješen večerašnji susret.