Ona je za televiziju E kazala da ekstremni nacionalisti ni statistički, ni politički, nemaju dominantnu snagu, ali su njihovi politički predstavnici često mnogo glasniji.
Zato je, kaže Bajramspahić, veoma važno voditi računa da bukom ne kreiraju javne politike.
"Kada smo prije više od mjesec pokrenuli inicijativu i napisali prvo pismo kojim smo pozvali premijera Milojka Spajića da Crna Gora bude jedan od kosponzora rezolucije o Srebrenici, nije nam uopšte palo na pamet što će se sve dešavati. Nažalost, to je preraslo u nezamislivu negativnu kampanju koja je prevazišla i neka daleko važnija pitanja u spornim odnosima između zemalja regiona u prethodnom periodu. Čak je situacija daleko iracionalnija i dramatičnija nego možda 2006. godine kada je Crna Gora obnovila svoju nezavisnost. Dakle, od jednog nama vrijednosno važnog pitanja napravilo se pitanje koje je izazvalo veoma negativne reakcije iz susjedne države. Srbija je izgleda na ovom pitanju htjela da disciplinuje Crnu Goru i da izbori sebi pravo da upravlja odlukama Crne Gore", ističe ona.
Ona ističe kako je negiranje genocida nastavak genocida.
"Ekstremni nacionalisti nemaju ni statistički, ni politički dominantnu snagu. Vidjeli smo na protestu (protiv rezolucije o Srebrenici ispred Vlade) da zapravo nije značajan broj onih građana koji se osjećaju komotno u takvim vodama i u takvom ambijentu. I to je dobra vijest. Međutim, njihovi politički predstavnici su često mnogo glasniji nego što stvarno imaju svoju političku snagu. Zbog toga nama izgleda kao da imaju veliku dominaciju u društvu, a faktički nemaju. Zato je veoma važno da ojačamo umjerene struje i što je suština društva, da imaju snažniji glas i da se bolje čuje kako je stvarno stanje u društvu. Dakle, ekstremni nacionalisti zvuče glasnije nego što ih ima u društvu", smatra ona.