Zamjenik upravnika banjalučkog zatvora, Goran Selak, potvrdio je za zagrebačkom listu taj događaj, ali nije želio da govori o detaljima i disciplinskim mjerama koje su, nakon incidenta, izrečene sudionicima.
Neslužbeno, Sjenica je, usprkos još svježim prostrijelnim ranama obije noge, i prije Paravinjinog dolaska u banjalučki zatvor, najavljivao da će spriječiti njegovo eventualno nametanje kao autoriteta. Ne zna se koji je Paravinjin postupak isprovocirao banjolučkog kriminalca.
Banjalučanina Jelenka Sjenicu zvanog Ćelo (39) zapadnoevropske policije tretiraju kao ekstremno opasnu osobu. U Švajcarskoj je odslužio 13 godina zatvora zbog ubistva. Nakon odsluženja kazne, deportovan je u BiH, gdje ga je čekao postupak zbog ubistva vojnog policajca 1993. godine u Banjaluci. Sjenica je u postupku dokazao da je ubistvo počinjeno u prekoračenju nužne obrane. Osuđen je na dvije i po godine, pa je od aprila 2011. bio na slobodi. U Banjaluci je ponovo pritvoren u novembru, nakon što je Damir Ostojić (35) pokušao da ga likvidira hicima iz vatrenog oružja. Incident se dogodio u 12. novembra, u jutarnjim satima, ispred motela Mig, u banjalučkom naselju Kočićev vijenac. U sukob je bio umiješan i Stojan Knežević (27) koji je prethodni dan zajedno sa Sjenicom uhapšen zbog krađe „mercedesa“. Nakon kriminalističke obrade, oni su pušteni na slobodu, a Ostojić je osumnjičen da ih je odao policajcima.