Ministar finansija Milojko Spajić najavio je na će jedan od prvih projekata sa Behtelom biti jadransko - jonski auto-put. On je početak realizacije tog putnog pravca najavio za kraj naredne godine i najavio da će koštati milijardu.
Ovo je iznenadilo crnogorsku javnost, tim prije što izgradnja dijela jadransko-jonske ceste kroz BiH još nije precizirana. Osim toga, nemamo geodetske podloge za tu dionicu, nemamo ni idejni, a pogotovu ne glavni projekat, za čiju izradu treba najmanje godinu.
Pojedini srpski mediji (Vreme) su sredinom 2019. pisali da je u nizu država angažovanje Behtela (po pravilu bez transparentnog postupka) praćeno kritikama javnosti zbog velikih troškova gradnje, dodatnih radova koji uvećavaju cijenu i potencijalne korupcije. Tada je saopšteno da se u ugovorima sa Behtelom često nalaze i klauzule koje omogućavaju ,,fleksibilno‟ utvrđivanje cijena, pa se tako za radove u regionu događalo da konačna cijena bude 40-60 odsto veća od ugovorene.
U regionalnim okvirima, Behtel je izgradio Dalmatinu i auto-put Drač – Priština. Oba projekta pratile su optužbe da su radovi preplaćeni pošto su dodijeljeni Behtelu neposrednom pogodbom.
Prema ranijem pisanju medija Behtel je mega korporacija blisko povezana sa republikanskim administracijama u SAD. U Behtelu su radili nekadašnji direktor CIA Vilijam Kejsi, američki državni sekretar Džordž Šulc (bio je u Behtelu i prije i poslije mandata), kao i čitav niz drugih zvaničnika američke vlade.