Smatra da autoritarni režim Srbiju drži u mrak u istrahu, ali da se društvo, koliko god djelovalo slomljeno, ne predaje.U strahu je, dodaje Bešlin, iVučićj er pribjegava svim mogućim sredstvima, čak i prijetnjama studentima što jasno govori o panici u kojojje režim.
“Vučić mora da ukaže prvo na neprijatelje. Neprijatelji su po običaju ili na zapadu, ili, još bolje, u regionu. On(Vučić)mora da ukaže na neprijatelje i on mora nekako da tu vrstu tenzija, koje postoje unutar Srbije, da prenese na neki drugi teren. Dakle, on mora da izveze krizu” - naglašavaBešlin.
Optužiti Crnu Goru da na bilo koji način destabilizuje prilike u Srbiji je nonsens, kaže Bešlin i dodaje da to što nema odgovora od crnogorskih zvaničnika,znači da su u Crnoj Gori na vlasti Vučićevi lojalisti.
“Oni su na neki način ucijenjeni, i njihovo nedostojanstveno i podaničko držanje pred Vučićem je nešto što bi trebalo da zabrine građane Crne Gore.To,na neki način, ugrožava integritet, ne samo lični i institucija koje predstavljaju,već unižavai ntegritet Crne Gore i svakog njenog građanina.Zbog toga vlasti u Crnoj Gori imaju obavezu da reaguju” - poručuje Bešlin.
Prilike u Crnoj Gori liče na devedesete,kada se, kako kaže Bešli,Crna Gora podanički držala u odnosu na Srbiju.Dodaje, ipak,da je danas riječ o nekom novom nivou dominacije i pritiska.
“To se tiče ne samo građana Crne Gore, na kraju krajeva glasali su tako da ova dominacija Srbije postaje očita i vidljiva, odnosno dominacija Vučića i njegovih oznaka i simbola, koji po Crnoj Gori, zaista, mogu da se vide na svakom koraku.Ali, to je rezultat i međunarodnih okolnosti.Zapadne države su prilično žmurile izvoz meke moći Vučićeve Srbije prema Crnoj Gori. To se može riješiti samo tako što bi građani Crne Gore sljedeći put, prilikom izbora, pazili da li glasaju za ili protiv onih snaga koje su lojalne, prije svega, Aleksandru Vučiću, a ne vlastitoj državi” - zaključio je Bešlin.