Betonska ploča je stradala pod naletom bujice i od tada je ova ćuprija, ističu mještani, neprohodna za saobraćaj. Preko mosta se jedino može preći pješke što, kako ističu stanovnici Draževine, predstavlja ogromnu nevolju za njih. Mersid Mujašević naglašava da su odsječeni su od civilizacije i što je najgore niko od nadležnih ni ne pomišlja da nešto uradi i most osposobi za saobraćaj.
"Automobilom se više od osam mjeseci ovuda ne može proći. A mi imanja imamo i sa druge strane rijeke, obrađujemo ih i živimo od svoga rada. Sve nam propade, jer nijedna mašina ovuda ne može proći", kaže Mujašević i naglašava da u selu ima i starijih kojima je potrebna ljekarska pomoć,a i djeca do škole moraju prelaziti urušeni most.
Vojo Šćekić iz susjednog sela Presečni kaže da urušeni most može da stvori velike nevolje.
"Ove betonske gromade od mosta koje su pokleknule mogu da se sunovrate u Bistricu i tako se stvori brana, što bi dovelo u opasnost naše kuće i imanja. Sve do Žiljaka i Rodijelja moglo da se potopi.To se može desti svakog časa, a najkritičnije će biti kada počnu jesenje kiše. Zato se pod hitno mora nešto preduzeti, da ne bude kasno", kaže Šćekić i dodaje da su sakupljali sredstva da se ovaj most izgradi. Da su svi davali koliko je ko mogao,a donacijom je pomogao i Hajriz Brčvak i drugi zavičajaci.
"Ponovo ćemo se samoorganizovati jer ako se ovaj most potpuno uruši nama nema života", ističe Šćekić.
"Osposobiće prelaz, pa ako treba ići će i u zatvor"
"Nemoj da nam odmažu, ako neće da pomognu. Nemoj da se igraju sa nama. Kažu da im ne daju neke nevladine organizacije da se dira korito rijeke. Mi ništa nećemo da oštetimo.Samo da spasavamo glave i našu imovinu. Ovaj ćemo most osposobiti, pa ako treba neka nas osude i zatvore. Spremni smo i na zatvor ali ćemo omogućiti komšijama da normalno žive i da do njih i na radost i ni žalost možemo doći. Iz Opštine niko da dođe kao da nijesmo živi. Da ponude pomoć koliko da bi nešto uradili", naglašava Vojo Šćekić.
Stanovnici Draževine kažu da su do izgradnje ovog betonskog mosta decenija preko Bistrice prelazili preko drvenog, koji je bio za sve opasnost.
"Nijesmo pokojnika mogli prenijeti. Dešavalo nam se da nam padne u rijeku", naglašavaju mještani.
Sabahet Kos kaže da svi strahuju šta će biti kada poču kiše.
"Ako Bistrica nadođe biće za sve nas koji blizu nje živimo grdnih nevolja", kaže Kos.
Iz Opštine Bijelo Polje kažu da postoje propsi da se ne smije ništa raditi kada je korito rijeke Bistrice u pitanju ali da će sagledati mogućnosti na koji način da se problem riješi.