„Nažalost, ispostavilo se da je to bila obmana, jer od svega toga je isplaćena četvrtina, ili samo 200.000 eura, što je kod bivših radnika–akcionara izazvalo ogorčenje. Zbog toga pitamo stečajnu upravu šta se dogodilo sa preostalih 600.000 eura i gdje su one isparile. Akcionari "Gorice" su odlučili da ne "čekaju Godoa" i sjede skrštenih ruku, već da javno reaguju prema stečajnom upravniku i stečajnoj upravi, da im u što kraćem roku objasne šta je sa spornim novcem i kada će biti isplata preostalih 600.000 eura. U suprotnom, bićemo prinuđeni da se obratimo državnim institucijama, kako bi nam one pomogle da prevaziđemo ovaj problem i dobijemo novac koji nas sljeduje po Zakonu o stečaju i po osnovu akcija koje imamo u "Gorici"“, navedeno je u saopštenju dostavljenom "Danu".
Stečajnoj upravi su poručili da ne misli da će odustati od svog novca, makar išli i na međunarodni sud pravde.
„Očekujemo više razumijevanja i odgovornosti, a prije svega sluha za potraživanje akcionara od strane stečajne uprave, da pronađu taj sporni novac i isplate ga odmah bivšim radnicima–akcionarima, i na taj način izvrše tu zakonsku obavezu. U slučaju da akcionari ne dobiju traženi novac, organizovaće se i izaći na proteste, a ako ni poslije toga u najkraćem roku ne bude isplaćena ta obaveza prema nama, slijede radikalni nastupi akcionara. Blokiraćemo Privredni sud Crne Gore i ostati na barikadama sve do ispunjavanja naših potraživanja, jer je krajnje vrijeme da se stane na put diskriminaciji radničke klase, koja je gradila ovu zemlju i stvarala dohodak za sebe, državu i ovu odnarođenu birokratiju“, istakli su bivši radnici "Gorice".
Stečaj u GP "Gorica" uveden je 2012. godine. Od tada su radnicima isplaćene zarade, oko 175 plata, nakon prodaje imovine. Međutim, akcionari nijesu namireni prilikom prodaje imovine, zbog čega od Privrednog suda i stečajne uprave traže da namire i njihova potraživanja.