Upućeni u dešavanju u MUP-u tvrde da zahtjev policije za smjenu Radisavljevića nije samo profesionalni i da ima političku pozadinu jer ga je imenovala prethodna vlada.
- Pobuna je počela prije tri dana, a prekjuče ujutru policajci su saopštili direktoru Miloradu Veljoviću da „sa Radisavljevićem više ne mogu da rade“ - kaže za „Blic“ izvor iz MUP Srbije.
On navodi da se situacija mijenjala iz sata u sat sve do dolaska vicepremijera Aleksandra Vučića, koji je potom javno pred novinarima izjavio da je „tužilaštvo nezavisno“ i da na njega niko neće uticati.
Ministar pravosuđa Nikola Selaković izjavio je da neće inicirati postupak za razrešenje Radisavljevića.
- Kao član Državnog veća tužilaca ne razmišljam o pokretanju postupka za njegovu smjenu - rekao je Selaković i dodao da Radisavljević treba javno da objelodani, ukoliko postoje neki pritisci.
U Radnoj grupi, pak, kažu da postoje dokazi da se Duliću odredi pritvor.
- On je na zahtjev Radisavljevića praćen sedam dana, a u nalogu pratnja je naređena zbog određivanja pritvora. Sa tužiocem se ne slažemo ni u kvalifikovanju djela. Postoje neoborivi dokazi da se Dulić osumnjiči za teži oblik zloupotrebe, dok je tužilac insistirao na lakšem, za koje je predviđena manja kazna - kažu u Radnoj grupi.
Upućeni u dešavanju u MUP-u tvrde da se zahtev za smjenu Radisavljevića ne može tumačiti samo iz profesionalnog ugla.
- Radisavljević je početkom marta naredio istragu protiv Dulića i sada je teško tužioca optužiti da opstruiše rad policije. Niko ne može da isključi mogućnost da je vlast pokušala da iskoristi nezadovoljstvo policije i napravi atmosferu za smjenu Radisavljevića, koga je imenovala vlada DS-a - kaže izvor.
Vučić: Nema veze sa „beretkama“
Vučić nije želeo opširnije da komentariše navode iz LDP, kojima se gest policajaca upoređuje sa protestom „crvenih beretki“ iz novembra 2001.
- Kakve veze imaju primjedbe policajaca sa "crvenim beretkama" i kako taj genije pokušava da pronađe sličnost u svemu tome - rekao je Vučić.