- Raičević je vlasniku hotela pozajmio 300.000 eura prije više od godinu dana. Problem je nastao krajem 2011. godine, kada je vlasnik hotela uhapšen zbog brojnih malverzacija sa nelegalnim podizanjem milionskih kredita. Zato i nije mogao da vrati dug Raičeviću. Između njih dvojice došlo je do svađe i sukoba, koja se odvijala preko porodice i prijatelja. Posljednja svađa izbila je samo tri dana prije eksplozije, kada je Raičević zaprijetio da će dići hotel u vazduh ukoliko mu se ne vrati novac - kaže za “Blic” izvor iz MUP-a Srbije.
On navodi i da je vlasnik hotela, nekoliko dana poslije eksplozije pušten iz pritvora da se brani sa slobode, i da je sa njim povodom eksplozije na Dorćolu obavljen informativni razgovor.
Prvu sumnju u mogućnost da je Raičević ubijen u namjerno aktiviranoj eksploziji policija je imala već prvog dana, na uviđaju, da bi se veštačenjem ta sumnja pojačala. Naime, veštačenje ovog slučaja donijelo je rezultate sa kojima se beogradska policija do sada nije srela. U svim slučajevima aktiviranja eksploziva pod automobilom smjer eksplozije je bio ka dolje, dok je kod Raičevića bio na gore.
- Taj rezultat ukazuje da je eksploziv bio u vozilu, a ne ispod, što je uobičajeno u profesionalnim likvidacijama. Ispitivali smo mogućnost da je Raičeviću neko ubacio eksploziv u vozilo, ali smo to isključili na osnovu njegovih navika - kaže izvor “Blica”.
Istraga je utvrdila da je Raičević najvjerovatnije pripremio eksploziv, kojim je planirao da zaprijeti vlasniku hotela, da je zbog toga i vozio “sitroen”, i da je u vožnji došlo do slučajnog aktiviranja u kom je poginuo.