Bojović je na zasijedanju POSP u četvrtak u Strazburu tražio da se izmijeni jedan od zaključaka zajedničke deklaracije u dijelu koji se odnosi na usklađivanje Crne Gore sa spoljnom politikom EU i sankcije Rusiji, kao i da se obriše dio koji se odnosi na učešće Crne Gore u NATO misijama POSP čini 14 poslanika crnogorske skupštine, iz redova vlasti i opozicije, kao i 26 poslanika Evropskog parlamenta.
"Pozdravlja se kontinuirano puno usklađivanje Crne Gore sa zajedničkom spoljnom i bezbjednosnom politikom EU; podržava se međunarodni poredak zasnovan na pravilima na nivou Ujedinjenih nacija i u tom kontekstu osuđuje ugrožavanje teritorijalnog integriteta Ukrajine, ali i svih drugih država; pozdravlja se aktivno učešće Crne Gore u misijama i operacijama zajedničke bezbjednosne i odbrambene politike EU, kao što je operacija pomorskih snaga Evropske unije Atalanta, kao iu međunarodnim misijama u okviru UN", piše u amandmanu koji je predložio Bojović članovima POSP-a iz Crne Gore, ali i Evropskog parlamenta, a koji nije usvojen.
Bojović je reagovao navodeći da je pokušaj da se pojam međunarodnog prava i teritorijalnog integriteta tretira na jedan način u Ukrajini, a u pojedinim državama na drugi način, krajnje licemjeran, te da predstavlja osnovni problem u geopolitičkim poremećajima kojima danas svjedočimo.
"Kod mene nikad nije postojao otpor da osudim bilo kakav agresivan vid djelovanja jedne države prema drugoj, makar to bila i Rusija, problem je što oni koji to očekuju od mene nikako da osude agresiju devetnaest članica NATO-a na SRJ ili kontinuirane agresije na zemlje Bliskog Istoka. Dvostruki aršini u tumačenju međunarodnog prava postaju korisna poštapalica za unutrašnji politički folklor lova na Putina, u kojem se dežurni besposličari ali i nadničari utrkuju po portalima ko će od njih da napiše dužu kupusinu od “analize” koje ne čitaju ni njihovi članovi porodica. Ponavljam još jednom, i ja i partija čiji sam član podržavamo teritorijalni integritet Ukrajine, i nadamo se skorom mirovnom sporazumu Rusije i Ukrajine", naglasio je Bojović u reagovanju.
U DNP-u, kako kaže, smatraju da svi oni što podržavaju suverenitet Ukrajine, isto to urade i u slučaju drugih država, uključujući i Srbiju.
"Ako to nije isto, onda neka nam objasne u čemu je razlika, a ako je isto, onda neka primijene iste međunarodne principe i načela", naglasio je on.
Bojović se osvrnuo i na istraživanje koje pokazuje pad podrške članstvu u NATO-u.
"A što se tiče opadanja podrške NATO-u kod građana Crne Gore, sve dušebrižnike koji ovih dana lamentiraju nad ovom činjenicom, moram dodatno zabrinuti, i saopštiti im, da je prema našim istraživanjima koje radimo na mjesečnim nivou, broj građana koji su za izlazak iz NATO saveza preko 50 odsto. Zašto je to tako treba pitati bivše državne čelnike koji su kompromitovali svaku ideju koje su se dotakli, uključujući i ideju nezavisnosti", zaključio je Bojović.