Podgorica

"Dinamika naplate biće predmet kontinuiranog praćenja i unapređenja"

Bojović: Zakupci tezgi u Podgorici duguju Tržnicama i pijacama oko 340.000 eura

Preduzeće ima dugovanja prema dobavljačima te da ona iznose 57.739 eura

Bojović: Zakupci tezgi u Podgorici duguju Tržnicama i pijacama oko 340.000 eura Foto: Dan
DanIzvor

Tržnice i pijace potražuju nešto manje od 340.000 eura po osnovu zakupa, saopštio je za "Dan" Ivan Bojović, v.d. direktor preduzeća. Bojović navodi da se približno 75 odsto ovog iznosa odnosi na mart i april ove godine.

“Dinamika naplate biće predmet kontinuiranog praćenja i unapređenja, posebno imajući u vidu da je riječ o djelatnosti izražene sezonalnosti”, saopštio je Bojović.

On kaže i da preduzeće ima dugovanja prema dobavljačima te da ona iznose 57.739 eura.

Ivana Bojovića je početkom aprila za v.d. direktora predložio odbor direktor preduzeća, nakon što je Mirjani Purić, koja je za rukovodioca Tržnica i pijaca imenovala bivša vlast, istekao mandat. Prvi čovjek Tržnica i pijaca navodi da su i članovi odbora direktora i on saglasni da je revizija poslovanja iz prethodnog perioda logičan i odgovoran korak koji se sa pravom očekuje od menadžmenta.

“Revizija će nam omogućiti da identifikujemo slabe tačke u radu, ali i da prepoznamo dobre prakse koje zaslužuju dalji razvoj i unapređenje. Namjera nam je da u hodu postavimo čvrste temelje za budući razvoj. S obzirom na to da dolazim iz drugačijeg poslovnog ambijenta, smatram važnim da preispitamo prethodne prakse i otvorimo prostor za nove ideje koje će unijeti svježinu i inovacije. Uz podršku kompetentnog upravnog odbora, uvjeren sam da ćemo zajedno napraviti značajne iskorake. Očekujem da se svi članovi tima aktivno uključe u ovaj proces. Samo zajedničkim naporima možemo postići željene rezultate. Gradska uprava, predvođena gradonačelnikom i njegovim zamjenicima, već je pokazala visok stepen posvećenosti i proaktivnosti u saradnji s nama. Posebno želim istaći značajnu podršku Sekretarijata za komunalne poslove i sekretara Andrije Babovića, čija pomoć dodatno jača našu misiju”, saopštio je Bojović.

Predstojeći reformsko-razvojni koraci biće, kako je naveo, ključni na putu modernizacije poslovanja i jačanja tržišne pozicije.

“Naša namjera je da kroz implementaciju savremenih poslovnih procesa i strategija stvorimo radno okruženje koje će svakom zaposlenom omogućiti da ispolji svoj puni potencijal. Vjerujem u dobre namjere, društvenu odgovornost i spremnost svih strana na otvorenu i iskrenu komunikaciju. Sa razumljivom dozom predostrožnosti, s obzirom na to da se tek upoznajem sa stanjem u preduzeću, mogu reći da se radi o stabilnom sistemu, bez značajnijih dugovanja prema dobavljačima. Trenutni iznos obaveza prema dobavljačima iznosi 57.739 evra”, kazao je Bojović.

U planu je, navodi, da unaprijede pijačnu djelatnost, te da primjenom savremenih tehnologija povećaju vidljivost i prepoznatljivost podgoričkih tržnica i pijaca. 

“U saradnji sa Glavnim gradom, radićemo na poboljšanju uslova rada, nastojeći da pijace idu u korak s vremenom, zadržavajući duh tradicionalne, kontinentalno-mediteranske pijace. Nastavićemo realizaciju započetih aktivnosti, ali ćemo istovremeno raditi i na razvoju novih ideja i projekata. Paralelno s redovnim poslovima, radićemo na identifikaciji slabih tačaka i potencijala za unapređenje. Vjerujem da „Tržnice i pijace“ predstavljaju preduzeće sa brojnim mogućnostima – kako za poboljšanje poslovanja, tako i za povećanje prihoda, koje planiramo da uložimo u modernizaciju i razvoj infrastrukture”, naveo je Bojović.

Uvesti kontrolne mehanizme bolovanja

Ivan Bojović navodi da zatečeno stanje upućuje na određene izazove, ali i na visok potencijal za unapređenje.

“Raspolažemo timom od 153 zaposlena, različitih vještina i znanja. Jedan od izazova, za koji smatram da ima i sistemski karakter, jeste korišćenje instituta bolovanja. Zloupotreba prava na privremenu spriječenost za rad može imati ozbiljan uticaj na ukupnu produktivnost i radnu atmosferu, zbog čega je neophodno uvesti efikasne kontrolne mehanizme. Takođe, postoje sektori u kojima bi se mogla razmotriti bolja alokacija resursa, kao i segmenti u kojima je potrebna dodatna podrška ili nova radna mjesta, radi povećanja efikasnosti”, navodi Bojović.

Bojović dodaje da će sve oblasti poslovanja biti podložne provjeri izdržljivosti, svrsishodnosti i funkcionalnosti.

“Na osnovu dosadašnjih uvida, mogu potvrditi da se najveći deficit radne snage trenutno nalazi u službi za održavanje higijene”, zaključuje Bojović.

Portal Analitika