Ističe da nije zanemarljiv broj podržavalaca takve ideje, uz podsjećanje da, kako navodi, trenutno imaju kompletnu vlast.
“Međutim, nemaju šansi ni danas, kao što nijesu imali ni devedesetih. Ekstremista je čovjek koji mrzi nešto drugo u zavisnosti od toga prema kome je okrenuto, kao što srpski ekstremizam posebno akcentira mržnju prema Crnoj Gori i crnogorstvu, jer u njemu prepoznaje opasnost za jedan od njegovih projekata, a to je posrbiti Crnu Goru do kraja”, pojašnjava Boljević.
Ogroman dio političke elite, kaže, ne razumije da je razgovor neophodan kako bi se riješila aktuelna kriza u Crnoj Gori.
“Godinu i nešto dana su osptruirali izbor sudija Ustavnog suda. Pojedine osobe sa spiska koji je predložen su u bliskim odnosima sa istaknutim funkcionerima vlasti”, ukazuje Boljević, dodajući da je konsenzus na Ustavnom odboru između svih parlamentarnih partija bio neophodan.
“Te osobe su trebale biti stvar kompromisa vlasti i opozicije, ali se to nije desilo”, napominje Boljević.
Prema njegovom mišljenju, borba za vlast u Šavniku više je simbolička, nego što predstavlja političku ili ekonomsku dobit za bilo koga.
“Dobiti Šavnik bi bilo zaokruživanje pozicije u Crnoj Gori. Nesporna je činjenica da Šavnik ne mogu dobiti”, smatra Boljević.
Ponavljanje izbora u toj opštini predstavlja, kako kaže, nemoć države da sprovede zakone i spriječi pojedince da onemogućavaju glasanje.
“Slabost je u tužilaštvu koje postoji da sprovodi zakone, a ne da žmuri i kreativno tumači zakone”, poručuje Boljević.
Govoreći o mogućim kandidatima za predstojeće predsjedničke izbore, Boljević kaže da bi Ivan Vuković, kao mladi i perspektivni političar koji se dokazao svojim radom vodeći Podgoricu mogao biti jedan od tih.
“Zaboravljamo i osobu koja je od devedesetih dala veliki doprinos i nekako se sama povlačila u sjenku – Milica Pejanović-Đurišić koja nema mrlje u karijeri, nema ekstremističke stavove. Nebrojeno puta je pokazala da s njom može da se razgovara, a uvažena je i u međunarodnim krugovima”, ocjenjuje Boljević.