To je, navodno, od nje lično tražila Mitropolija crnogorsko-primorska.
- Nije bilo zvaničnog zahtjeva prema Kliničkom centru. Na kraju je prećutno pušteno da uđe veći broj sveštenika i građana, protivno protokolu - saopštio je izvor Pobjede.
Na taj način je omogućeno sprovođenje vjerskog obreda opela u zdravstvenim prostorijama Kliničkog centra i miješanje zvanično oboljelih sa drugim građanima na jednom mjestu.
Kako Pobjeda nezvanično saznaje, policija je uzela izjave od medicinskih radnika, protokole Kliničkog centra i medicinsku dokumentaciju dostavila tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu na nadležnost i odlučivanje.
Mediji su objavili da je starješina Hrama u Podgorici Dragan Mitrović u petak, kada je pokojni mitropolit Amfilohije prebačen iz KCCG na Cetinje, „obukao svešteničku odoru, te izašao iz bolesničke sobe i sa ostalim sveštenstvom, ljekarima i medicinskim osobljem ispratio posmrtne ostatke mitropolita do izlaza“, kao i da je prisustvovao sahrani.
Oni su dostavljeni danas tužiocu Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici Siniši Miliću koji se izjasnio da u tim radnjama nema elemenata krivičnog djela, za koje se goni po službenoj dužnosti ili pak prekršaja za čije gonjenje je nadležan Centar bezbjednosti Podgorica.
Borovinić-Bojović je prvobitno demantovala ovakve navode, ističući da se Mitrović kretao u okviru kovid centra, što je dozvoljeno, te da je samo izašao iz sobe da isprati mitropolita.
Tokom saslušanja u policiji, ona je izjavila da ne zna da li je Mitrović napuštao kovid centar i da ga ona nije srela. Izjavila je i da nije po protokolu to što je Mitrović obukao mantiju, ali je ponovila da ga nije vidjela.
Policija je ovim povodom, a po nalogu tužilaštva, počela sa prikupljanjem informacija, a biće izvršene provjere medicinske dokumentacije i saslušana odgovorna lica u KCCG i Institutu za javno zdravlje, kao i sveštena lica.