„To je vlada onih koji imaju ukupno pet odsto podrške građana Crne Gore. Vlada manjine nad većinom se u teoriji, ali i u praksi zove aparthejdom. To znači da takva ne može biti vlada građanskog pomirenja. Da je ova vlada dobila šansu ona bi to mogla. Nacionalne manjine su, po mom mišljenju, nezaobilazan sastavni dio svake vlade u Crnoj Gori, ukoliko želimo prosperitetnu državu.
Neko ko ima dva odsto podrške ili 1,8 odsto, pa i tri puta toliko da ima, ne može da misli da može pomiriti Crnu Goru. To vam svjedoče i protesti i blokade, to svjedoči i kontinuirano nezadovoljstvo građana. Možda neki politički subjekti misle da imaju pravo da sa pet odsto podrške formira Vladu, to nije održivo, niti pametna politika“, ocijenila je Bratić.
Odgovarajući na pitanje da li će ostati u politici ili u naučnoj djelatnosti ministarka je kazala da da su „velike šanse“ da se politički angažuje.
„S obzirom na to kroz šta sam sve prošla i kako smo ja i moj tim iznijeli teško breme za ovih 15 mjeseci, mislim da bi šteta bilo taj potencijal koji imamo neupotrebiti ponovo za jednu bolju, istinski bolju Crnu Goru. Tako da su velike šanse da se politički angažujem, ali neću zanemariti naučnu djelatnost jer je to moja vokacija, moja prva ljubav, to je nešto što sam ja u suštini. Kad se okušate u nečemu i vidite da možete, onda želite da nastavite“, zaključila je Bratić.