Budućnost na plus osam, savladali Dečić u derbiju

Oba gola za "plave" dao je Milan Vukotić

Budućnost na plus osam, savladali Dečić u derbiju Foto: FSCG
Portal Analitika / RTCGIzvor

Prošlo je osam kola, a Budućnost već ima prednost na vrhu tabele - lider je u derbiju savladao Dečić u Tuzima 2:0 i stekao osam bodova više od branioca titule. Oba gola za "plave" dao je Milan Vukotić.

Dečić se nakon dvije godine godine vratio na svoj renovirani stadion, ali neće to po dobrom pamtiti.

Budućnost je prva zaprijetila, igrao se četvrti minut, kada je iskosa sa lijeve strane pokušao Bojović, a Nikić odlično intervencije.

Međutim, tri minuta kasnije okvir gola spasio je "plave", nakon udarca glavom Camaja sa desetak metara.

I to je bilo sve od šampiona u prvih 45 minuta.

Ulsijedio je period mirnije igra, da bi Budućnost u 28. minutu povela.

Bio je to četvrti gol u šampionatu za Vukotića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Budućnost je povela sa 2:0. Opet je Vukotić ostao sam u srcu kaznenog prostora i opet je bio neumoljiv. Asistent je bio Grivić.

Dečić je tek u 60. minutu ponovo zaprijetio, opet je u šansi bio Camaj. Gađao je iskosa sa lijeve strane, ali je Mijatović pokazao klasu.

Na drugoj strani, pobjeda Budućnosti je mogla da bude ubjedljivija, da je talentovani Kostić imao više koncentracije u duelu jedan na jedan sa Nikićem, nakon što se majstorski oslobodio dvojice igrača Dečića.