U 28. kolu Prve crnogorske fudbalske lige

Poraz Sutjeske, pobjede Budućnosti i Arsenala

Fudbaleri Sutjeske doživjeli su poraz, dok su Budućnost i tivatski Arsenal ostvarili pobjede, u 28. kolu Medidianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Poraz Sutjeske, pobjede Budućnosti i Arsenala Foto: FSCG

Bez pobjednika završeni su dueli Dečića i Mornara, odnosno Rudara i Jezera.

Sutjeska, koja brani trofej, poražena je u Nikšiću od Jedinstvo France 4:3.

Gosti su, golovima Amira Muzurovića u 14. i Žarka Koraća u 18. minutu, poveli 2:0.

Smanjio je Tajron Konrad u 28, a prednost od dva gola vratio je Korać u 74. minutu iz jedanaesterca.

Konrad je, dva minuta kasnije, kaznio grešku golmana Sergeja Joksimovića i bjelopoljske odbrane i ponovo zaostatak sveo na gol (3:2).

Sve dileme oko pobjednika riješio je Orhan Hajrović u 81. minutu.

Konačan rezultat postavio je Mohamed Fahd u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Poraz nikšićkog rima iskoristila je Budućnost, koja je na Gradskom stadionu savladala Iskru iz Danilovgrada 3:0 i prednost u odnosu na rivala povećala na pet bodova.

Budućnost, koja ima i utakmicu manje, zabilježila je četvrtu uzastopnu, ukupno 16. pobjedu, ove sezone.

Lider šampionata do pobjede došao je u samom finišu, golovima Filipa Kneževića u 85, Vasilija Adžića u 88. i Marka Mrvaljevića u prvom minutu sudijaske nadoknade.

Arsenal je kao gost savladao Petrovac 3:0 i desetim trijumfom preuzeo od rivala treće mjesto na tabeli.

Tivatski tim slavio je golovima Anđela Rudovića u 68, Ivana Bulatovića 78. i Borisa Došljaka u 85. minutu i prekinuo seriju od četiri meča bez pobjede.

Petrovac je u prvom poluvremenu bio bolji rival, imao nekoliko velikih šansi, a u 29. minutu nije mu priznat regularan gol.

Dečić je u podgoričkom naselju Stari aerodrom igrao sa Mornarom 1:1 i upisao peti uzastopni remi.

Domaćin je poveo golom Milana Vušurovića u 12. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleksandar Vujačić u 65. minutu.

Bez pobjednika završen je duel fudbalera Rudara i plavskog Jezera, koji su u Pljevljima igrali 0:0.

Rudar je, nakon poraza Iskre, devetim remijem ove sezone posljednju poziciju na tabeli ustupio ekipi iz Danilovgrada.

Jezero je produžilo seriju bez pobjede na šest mečeva.

To je plavskom timu treći uzastopni remi, ukupno peti u posljednjih šest mečeva.

Budućnost je nakon 28. kola, sa utakmicom manje, prva na tabeli sa 55 bodova.