Odigrano drugo kolo domaćeg šampionata za rukometašice

Budućnosti II derbi kola, stopostotne i Nikšićanke

U domaćem prvoligaškom šampionatu za rukometašice ovog su vikenda odigrani svu susreti drugog kola.

Budućnosti II derbi kola, stopostotne i Nikšićanke Foto: Ilustracija

U derbiju kola, Budućnost II je nakon velikog preokreta u nastavku savladala Rudar – 16:27 (12:8).

Pljevljakinje su u drugom poluvremenu postigle svega četiri gola, a najefikasnija u njihovim redovima bila je Čarapić sa pet pogodaka. U pobjedničkom sastavu, identičan učinak imale su Mitrović i Kuzman.

Nakon druge runde, stopostotna je i Levalea, koja je u Nikšiću trijumfovala protiv Ulcinja, rezultatom 29:23 (10:8).

Domaću ekipu predvodila je Andrijašević sa 10 golova, a na suprotnoj strani je najbolji učinak imala Radmanović sa 11.

Rezultati: Rudar – Budućnost II 16:27, Levalea – Ulcinj 29:23, Zeta – Mornar 32:27, Trebjesa Bemax – Tivat 27:25.