Za SDP bi glasalo 8,8 odsto građana, PZP 4,7, SNP 17,8, NOVU 9,2 a neke druge partije 3,7 odsto. Ispod cenzusa od 3 odsto su Bošnjačka stranka sa 1,5, i Srpski radikali sa 1,4 podrške javnog mjenja. Demokratska srpska stranka ima 1 odsto podrške a Liberalna partija 0,7 odsto.
Povjerenje u DPS na osnovu istraživanja je u odnosu na julsko istraživanje poraslo za gotovo 4 odsto. Tada je DPS bio na nivou podrške od 44,4 odsto. Biračko tijelo SDP-a je stabilno na gotovo 9 odsto podrške, što je najveći rejting ove stranke na nacionalnom nivou. Vladajuća koalicija je, sudeći po ovom istraživanju,značajno poravila rejting.
Kada je u pitanju povjerenje u opoziciju, Mandićeva NOVA je uspjela da stabilizuje svoje biračko tijelo na 9,2 odsto. Milićev SNP je dosegao podršku gotovo 18 odsto, dok je Medojevićev PZP i dalje u blagom padu.
Komentarišući rezultate, CEDEM-ov istraživač Miloš Bešić saopštio je da se za godinu dana nije smanjio stepen podrške vladajućoj kolaiciji već da pokazuje trend rasta.
Kada se radi o ličnostima na prvom mjestu po povjerenju je Filip Vujanović, drugom Milo Đukanović, trećem Gordanom Đurović, a zatim slijede Srđan Milić, Miomir Mugoša, Vujica Lazović.... Na sedmom mjestu je lider SDP-a i predsjednik parlamenta Ranko Krivokapić. Lider PZP-a Nebojša Medojević je na desetom mjestu a ispred njega su dva opoziciona poslanika - funkcioner SNP-a Aleksandar Damjanović i lider NOVE Andrija Mandić.
Povlačenje premijera Mila Đukanovića iz politike ocjenjuje kao dobru stvar za Crnu Goru 25,9 odsto a lošim 25,7 odsto. Da je taj čin niti dobar niti loš ocjenjuje 20, 9 odsto dok nema stav 27, 6 odsto. Interesantan podatak u istraživanju je da 36, 8 odsto ne vjeruje da će se Đukanović povući, 24, 4 vjeruje ali ne tako skoro. Da će se premijer brzo povući smatra 13, 9 odsto dok 25 odsto ispitanika kaže da ne zna.
Pada podrška članstvo u EU: Istraživanje je pokazalo da građani Crne Gore i dalje snažno žele članstvo u EU ali i da je ta podrška u posljednje vrijeme počela da pada. Od oktobra prošle godine pad je gotovo 6 odsto. Tada je podrška bila 76.1 odsto a sada je na nivou od 70, 4 odsto.
Bešić je saopštio da je oko 70,4 odsto anketiranih odgovorilo da Crna Gora treba da bude član EU i da podržavaju takvu njenu orijentaciju, Protiv je 10,4 a nema mišljenje 19,4 odsto.
Podrška za NATO na istom nivou: Članstvo u NATO podržava 32, 6 odsto protiv je 39,7 odsto, što je gotovo na na istom nivou u odnosu na prošlu godinu. Određeno mišljenje o članstvu Crne Gore u NATO nema 27, 6 ispitanika.
Kada se radi o medijima, među elektronskim, najviše se vjeruje TV IN i javnom servisu RTCG, a potom TV VIJESTI koja bilježi konstantan rast povjerenja i u odnosu na prošlogodišnje istraživanje je duplirala povjerenje građana. Od štampanih medija najviše se vjeruje Vijestima, Danu i Pobjedi, koja bilježi rast čitanosti od gotovo 5 odsto u odnosu na prethodno istraživanje.
Istraživanje je obuhvatilo 1004 ispitanika iz 16 opština - Uzorak je reprezentativan za sve punoletne građane Crne Gore a realizovan je u 16 sledećih opština: Bijelo Polje, Berane, Pljevlja, Podgorica, Nikšic, Cetinje, Herceg Novi, Ulcinj, Bar, Rožaje, Kolašin, Plav, Budva, Tivat, Kotor, Žabljak

