Radeći istraživanje partijskog rejtinga u sklopu jednog većeg istraživanja CEDEM je konstatovao da je Krivokapićev SDP dobio nove glasove i to uglavnom ulazeći u biračko tijelo koalicionog partnera: dok je SDP-u sa 4,2 odsto rejting porastao na 8,8 odsto na nacionalnom nivou, Đukanovićevom DPS-u je podrška glasača opala sa 48,7 na 44,4 odsto.
Pad rejtinga najjače stranke nije značio i porast podrške opozicionim stnakama. Naprotiv, najjača opoziciona partija, Milićev SNP, dobio je podršku 18 odsto građana, nepun procenat manje nego na prošlom istraživanju CEDEM-a, obavljenom oktobra 2009. godine. Slična je sudbina i sa rejtingom Nove srspke demokratije: stranka Andrije Mandića nastavila je blagi pad podrške i sa 8,3 sada je zabilježila 8,1 odsto podrške, dok bi Pokret za promjene, da su sada izbori, glasalo 4,9 odsto birača (umjesto oktobarskih 5,5 odsto).
Komentarišući rezultate CEDEM-a, dnevni list Vijesti procjenjuje da su porastu podrške SDP-a i padu rejtinga DPS-a kumovala trvenja na lokalnom nivou u Podgorici između gradonačelnika Mugoše i predstavnika SDP-a ali i intezivna javna polemika koja je nedavno, oko identitetskih pitanja i posjete Borisa Tadića, vođena između partijskih čelnika Ranka Krivokapića i Filipa Vujanovića.